Jeden večer, tři klubové klenoty ze tří zemí. Coals, Max Bazowski a Lukas Landa zahrají v Café V Lese

Coals Coals

Kdo patří mezi nejzajímavější klubová jména polské, slovenské a české scény? Šanci poznat tři z nich najednou během jednoho koncertního večera se naskytne již v pátek 3. února v Café V Lese. Na jednom pódiu se tam totiž postupně vystřídají Coals, Max Bazowski a Lukas Landa. Aktualizace: Coals bohužel museli z rodinných důvodů svůj koncert zrušit. Do Prahy se vrátí 28. dubna, kdy zahrají v Klubu FAMU. Páteční večer tak bude „pouze“ v režii Max Bazowski a Lukase Landy. Pro více info sledujte událost na FB.

Katovické duo Coals je překvapením polských klubů, které si i bez debutové desky stihlo podmanit live sessions radia KEXP či hudebně vytříbené islandské posluchačů během loňských Iceland Airwaves. Od prvotních krůčků v podobě zamženého subtilního písničkářství se přitom posunuli až k současné „producentské“ podobě, v níž výrazně koketují s elektronikou. Naléhavost, smutky i charakteristický plačtivý ženský vokál zůstaly, přibyla zvuková vrstevnatost a spletitost.

Slovenští Max Bazowski jsou jednou z největších nadějí slovenské kytarové nové vlny. Kytarová psychedelie s trochou shoegaze odmeřenosti, atmosférické nánosy, pod nimiž se ukrývají důmyslné hity.

A konečně Lukas Landa, kterého u nás netřeba mnoho představovat. Momentálně jeden z nejvýraznějších songwriterů u nás, který podmanivě křehký folk míchá s kradmou elektronikou a klubovými prvky.

Strávit část pátečního večera na Krymské nebude vůbec od věci. Tři naše favority z tří různých zemí na jednom místě zas tak často nezachytíte.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.