Junkyard Fest. rozproudí brněnskou Anenskou hudbou, performance i literaturou. Vstupné dobrovolné

Genuine Jacks Genuine Jacks

S mírnou nadsázkou a mladickým zapálením se v sobotu rozevučí největší festival na Anenské ulici ve středu Brna. Anenská? To je domov kaváren Junk Food Café (kde mimo jiné sehraná skupina pořádajících pořádá v průběhu roku koncerty), Flexaret a U Sedmi švábů, tedy tři pódia rovna souřadnicím prvního ročníku festivalu, který spojí hudbu s performance a literaturou.

Jednodenní událost odstartuje s úderem jedné odpolední a skončí o pořádkové desáté večerní, přijít včas je tak přihodné. „Junkyard fest. nebude smetištěm umění, věříme, že se stane setkáním lidí, kteří se nebojí hledat dobrou kulturu i na periferii mimo hlavní proud a nudný mainstream,“ slibuje za pořadatele festivalu Jakub Španihel.

Kromě nemalého množství tamních skupin přiveze Junkyard Fest. především enfant terrible české poezie i alternativní hudby Vítrholc, zasněné vypravěče Strangers in the City, slovenské obroditele garážové muziky Genuine Jacks a vídeňského kabaretníka Stevea Gandera. Mladé nadějné bardy doprovodí ti, kteří ke svému vyjádření raději než strun užívají psacího stroje. Své básně Anenské představí Pavel Zajíc (za netradičního doprovodu hudby) anebo Ondřej Soldán. Tichou kulisu tomu všemu bude hrát výstava tatéra Adama Kachlíka.

Vstupné na celou akci bude dobrovolné.

Junkyard Fest., Brno - Anenská, 6. 6. 15

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.