Kafka Band zve do Brém na Kafkův Zámek

Kafka Band zve do Brém na Kafkův Zámek

Spisovatel Jaroslav Rudiš s hudebníkem Jaromírem 99 a společně s německým režisérem Alexandrem Riemenschneiderem adaptovali román Zámek pro divadlo v severoněmeckých Brémách. Premiéra bude ve velkém sále divadla již 20. září 2015. Divadlo touto hrou zahájí novou sezonu. Po komiksu a hudebním soundtracku tak jde o další posunutí Kafkova díla jedním týmem tvůrců.

Naše inscenace je horečnatý hudebně-divadelní příběh o vyčerpání, boji se sněhem a nedorozuměním. A také o uprchlictví – zeměměřič K. je cizinec, který se na každém kroku setkává s překážkami, které mu brání začlenit se do nové společnosti. ,Co jste vy? Nejste ze zámku, nejste z vesnice, nejste nic – ale bohužel něco přece jen jste: cizinec, který sem nepatří a všude se plete do cesty‘, takové reakce, které K. od obyvatel vesnice slyší, nám v současné době znějí bohužel nepříjemně aktuálně,“ uvádí Rudiš, který má spolu s Jaromírem 99 za sebou i úspěšný komiks Alois Nebel. Inscenace vychází z hudby skupiny Kafka Band, která v roce 2014 vydala soundtrack ke komiksové adaptaci, již Jaromír 99 vytvořil s Davidem Z. Mairowitzem.

„Původně jsme mysleli, že s Kafka Bandem odehrajeme jen dva malé koncerty, ale najednou nám začala přicházet spousta nabídek, hlavně z Německa. A tak jsme se dostali i do Brém, kde jsme vloni na podzim vystoupili na literárním festivalu Globale,” dodává ještě Jaromír 99. „Koncert se odehrál v divadle a hned po něm se zrodil nápad na divadelní inscenaci.“

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.