Komorní a komunitní Pelhřimovy prozrazují první letošní lákadla

Pelhřimovy 2016 Pelhřimovy 2016 Martin Chylík

O Pelhřimovech se jako o festivale vlastně moc mluvit nedá. Jde spíše o setkání lidí, hudby, poezie, barev, přírody. Letos se toto setkání bude konat již počtvrté. Tentokrát v termínu 25.–26. srpna, opět v zaniklé obci Pelhřimovy na hranici Polska a Česka, pár kilometrů od Krnova a Slezských Rudoltic, v okolí kostela svatého Jiří.

V čem bude letošní ročník jiný než ty předchozí? Změny se udály především v organizátorském seskupení. Zatímco minulé ročníky organizoval Lukáš Novotný, člen kapely Bratři Orffové, letos po stopách odkazu otce zakladatele pokračuje Noir Voir kolektiv a Bratr Orff si dává oraz. A nutno říci, že zatím potvrzení interpreti určitě stojí za řeč. Těšit se můžeme na brněnský indie rock v podobě Acute Dose, rural-pop charakteristický pro Johuš Matuš, kytarovou matematiku Červen či disco-noise olomoucké kapely Lebanon. Nebude chybět ani folk – z polských Glubczyc na Pelhřimovy dorazí folkové seskupení Góry i Lasy.

Stejně jako každý rok nebude setkání jen o hudbě. Prostor dostane i mluvené slovo, bude příležitost se zasmát, něco se dozvědět, v jednání jsou projekce a chybět nemá ani bohatá výtvarná výzdoba kostela. Mimochodem, restaurátoři v nedávných dnech při probíhajících restaurátorských pracích odkryli nové fresky, vzniklé odhadem kolem roku 1420.

Pelhřimovy nemají žádného sponzora a kapely a zvukař se přece jen nějak nakrmit musí. Budete-li chtít přispět libovolnou částkou a podpořit toto kouzelné setkání (reportáž z loňského ročníku), neváhejte a přispějte na transparentní účet. Sejdeme se u krmelce!

Pelhřimovy 2017, Pelhřimovy – prostředí kostela svatého Jiří, 25.–26. 8. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.