KontrA2punkt 2015 definuje postžánrovou hudbu na Nákladovém nádraží

Nákladové nádraží Žižkov Nákladové nádraží Žižkov Libor Galia

Již za necelých deset dní proběhne v Praze čtvrtý ročník festivalu postžánrové hudby KontrA2punkt. Jak pojmenovanání napovídá, dvoudenní událost se odehraje pod taktkovkou kulturního čtrnáctideníku A2. Postžánrové, neboť jak říkají pořadatelé svorně s Tomem Smithem, „žánr je zastaralý pojem”.

Konkrétně se tak bude dokazovat prostřednictvím polského experimentálního projektu Syny, jehož kořeny lze najít v u nás známých Napszyklat. Příslibem je také katalánské psychedelicko-noiseové duo Ordre Etern, francouzský improvizátor a turntablista Arnaud Rivière, norské akustické improvizační trio Monkey Plot anebo arménsko-česká jazzová dekonstrukce Ukamau.

Výjimečná akce si žádá výjimečný prostor – proto se čtvrtý ročník festivalu KontrA2punkt, dříve konaného třeba v Kokpitu, odehraje v prostorách Nákladového nádraží Žižkov, které nedávno hostilo třetí český Cassette Store Day.

Bližší informace a také medailonky jednotlivých vystupujících lze najít na stránkách festivalu.

KontrA2punkt 2015, Nákladové nádraží Žižkov – Praha, 25.–26. 9. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.