Letní filmová škola má zveřejněný hudební program, ukáží se Kalle či Manon Meurt

Letní filmová škola, to je každoročně také svátek hudby. I když letos nebudou koncerty volně přístupné, jako tomu bylo loni, i tentokrát bude o co stát.

První den bude patřit tradičně velkému spektáklu, který proběhne v rámci Hello Jazz Weekend. V prostředí kolejního nádvoří, kam se koncerty přesunou z hlavního náměstí a ještě dřívějšího klubu Mír, se 24. července rozvinou jazzové melodie pod taktovkou trojice česko-slovenských jmen: Cotatcha Orchestra, Heart of Dixie, Josef Fečo Band. Pokračovat se bude víceméně alternativně: Kalle budou předcházet Kieslowski, jednoho večera se zhostí legendy českého hip hopu PSH, tradici zastoupí Dunajská vlna, bavit budou Midi Lidi, Manon Meurt předvedou to nejlepší ze současného shoegaze a nakonec se představí i Please The Trees, jejichž Václav Havelka se stará o dramaturgii hudebního programu filmové školy. Detaily jednotlivých vystoupení naleznete na stránkách LFŠ.

Přestože sekce Němý film zatím nemá známý seznam jmen, jež se zhostí doprovodu, lze tušit, že tak budou tradičně činit uskupení, která budou postupně vystupovat jednotlivé večery na kolejním nádvoří. „Němý film s živou hudbou představí jak známějšího Příšerného hosta, Její zpověď nebo Světového šampiona, tak i spíše opomíjené Rozmary bohaté ženy, Farmářovu ženu či Ženu se špatnou pověstí,“ uvádí LFŠ k výběru filmů Alfreda Hitchcocka, jimž bude sekce zaštítěná.

Reportáž z loňského ročníku spolu s galerií naleznete zde.

Stěžejní filmový program jsme přiblížili již dříve. Do dnešního dne je zároveň možné pořídit akreditaci na celý festival za výhodnou cenu.

41. Letní filmová škola, Uherské Hradiště – různá místa, 24. 7. - 1. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.