Line-up Pohody se rozrůstá o Squarepusher, Sleaford Mods či Mark Lanegan Band

Mark Lanegan Band, Bratislava, 20. 11. 12 Mark Lanegan Band, Bratislava, 20. 11. 12 Jana Kočišová

Mrazivé lednové dny jsou nejlepší dobou pro spřádání plánů na léto. Dobře to vědí i organizátoři slovenské Pohody, a tak pomalu zaplňují program jednadvacátého festivalového ročníku.

Mezi nově ohlášené hudebníky patří pozoruhodné jméno IDM scény, Tom Jenkinson aka Squarepusher. Britský multiinstrumentalista ve své tvorbě propojuje jazz a elektronickou taneční hudbu, překračuje žánrové hranice a slibuje intenzivní zážitek i pro ty, kteří si v elektronice nijak zvlášť nelibují.

Na Pohodě vystoupí taky charismatický Mark Lanegan, díky hlubokému hlasu a typicky temnému projevu nepřeslechnutelný grungeový a bluesový zpěvák. Hudbu někde na pomezí post-punku a rapu s nekompromisními texty přivezou na trenčínské letiště Sleaford Mods.

Výčet doplňují již dříve oznámení – písničkářka Dillon, rock’n’rollový slaďouš Jake Bugg, snad všechny hudební žánry parodující dvojka Ylvis, mladičká zpěvačka a skladatelka Birdy či alternativní pop v podání Alt-J.

Vstupenky za 89 € si můžete pořídit do 22. 5. (nebo do vyprodání šesti tisíc kusů).

Pohoda Festival 2017, Trenčín (SK) – Letiště, 6.–8. 7. 2017

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.