Mark Lanegan Band, Bratislava, 20. 11. 12 Mark Lanegan Band, Bratislava, 20. 11. 12 Jana Kočišová

Line-up Pohody se rozrůstá o Squarepusher, Sleaford Mods či Mark Lanegan Band

Mrazivé lednové dny jsou nejlepší dobou pro spřádání plánů na léto. Dobře to vědí i organizátoři slovenské Pohody, a tak pomalu zaplňují program jednadvacátého festivalového ročníku.

Mezi nově ohlášené hudebníky patří pozoruhodné jméno IDM scény, Tom Jenkinson aka Squarepusher. Britský multiinstrumentalista ve své tvorbě propojuje jazz a elektronickou taneční hudbu, překračuje žánrové hranice a slibuje intenzivní zážitek i pro ty, kteří si v elektronice nijak zvlášť nelibují.

Na Pohodě vystoupí taky charismatický Mark Lanegan, díky hlubokému hlasu a typicky temnému projevu nepřeslechnutelný grungeový a bluesový zpěvák. Hudbu někde na pomezí post-punku a rapu s nekompromisními texty přivezou na trenčínské letiště Sleaford Mods.

Výčet doplňují již dříve oznámení – písničkářka Dillon, rock’n’rollový slaďouš Jake Bugg, snad všechny hudební žánry parodující dvojka Ylvis, mladičká zpěvačka a skladatelka Birdy či alternativní pop v podání Alt-J.

Vstupenky za 89 € si můžete pořídit do 22. 5. (nebo do vyprodání šesti tisíc kusů).

Pohoda Festival 2017, Trenčín (SK) – Letiště, 6.–8. 7. 2017

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.