Lvmen vyráží na turné, se svou Mitgefangen – Mitgehangen míří i za hranice

Lvmen, Brno Lvmen, Brno Václav Mach

Loni na jaře jsme se těšili z návratu harcovníků Lvmen, poté přibylo pár koncertů a na konci roku jsme spokojeně bilancovali. Jejich loni vydané album Mitgefangen – Mitgehangen se dočkalo nadšených reakcí a bylo tedy načase, aby sudetská skupina vyrazila na svatou cestu. S sebou bere duo Tomáš Palucha.

„Velkolepý návrat kultu. Nová deska navazuje tam, kde Heron skončil, a přesně takhle si to snad všichni přáli,” ohlašoval s neskrývaným nadšením Filip Hastík. „Syrovost a křik střídá mluvené slovo a melodie. Post-metalové hymny s jasně čitelným rukopisem.” Lvmen na turné, které začne dnes v Liberci, projedou Německem, aby se pak zase vrátili přes Slovensko zpátky domů. Z těch větších koncertů vyčnívají ty v brněnském Kabinetu Múz (29. 1.) anebo v pražské Akropoli (30. 1.), o jistou pozornost si však říká i „secret gig” kdesi mezi zastávkami v Košicich a Uherském Hradišti. Kompletní přehled lednové šňůry nabízí Facebook Lvmen.

Pokud je to málo, lákadlem budiž náš rozhovor, v němž se mj. vysvětluje, že název alba odkazuje k německému přísloví „s kým tě chytnou, s tím tě pověsí“. Na viděnou pod pódii, kde je řev a burácení kytar, dokonalá souhra dvou bicích – jak slibuje náš někdejší report – doprovázena reverbem nízko u pasu a pravidelnou dávkou emocí z mikrofonu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.