Marienbad Film Festival letos podruhé, také tentokrát s hudbou

Loni v Marienbadu to bylo poprvé. Nyní se do Mariánských lázní filmový festival vrací. Spolek Švihák, který zaštiťuje doprovodný program, obsadí kolonádu Ferdinandova pramene, která se na týden promění v galerii, kavárnu, bar a koncertní sál. Také letos se o hudbu stará magazín Full Moon, což slibuje kvalitní program také z tohoto hlediska.

„Marienbad Film Festival je filmový festival v pravém smyslu slova filmový. Festival, zaměřený především na film. Film jako médium. Film jako technologii. Film jako předmět zájmu tvůrců i diváků,” stojí ve štítu festivalu, který se odehrává na sklonku prázdnin v západním cípu republiky. „Vytváří platformu pro poctu klasickému filmu a klasické filmové technologii. Experimentální a nezávislý film představují sekce Theatre Electrique a Cinema Excelsior, klasický hollywoodský i evropský film 50. a 60. let promítáme v sekci Gala a vlastní sekci má i žánr film o filmu.” Ze sekce zvláštní uvedení stojí za zmínku například němý film Erotikon, který doprovodí Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně nebo film Divoká planeta, doplněná Aid Kidem.

Hudbě bude věnována velká pozornost právě kvůli Full Moon Forum, které startuje v pondělí 28. srpna vernisáží retrospektivní výstavy, věnující se dosavadním sedmi letům magazínu. Večer završí téměř premiéra Zvíře jménem Podzim, superskupiny okolo Jakuba Königa aka Kittchena. „V dalších dnech se návštěvníci festivalu mohou těšit například na rokenrolový večírek v režii Kill the Dandies! a The Maggie’s Marshmallows, koncerty skupin Vložte kočku, Houpací koně a Role nebo legendární Soul Rockers DJs,” uvádí průvodní zpráva a dodává, že dojde i na přednášku s Karlem Veselým, věnovanou populární hudbě v českém filmu.

Kompletní program a informace k festivalu nabízí jeho webové stránky.

Marienbad Film Festival 2017, Mariánské lázně – různá místa, 29. 8.–2. 9. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.