Marienbad Film Festival Marienbad Film Festival

Mariánské Lázně oživí filmový festival, Marienbad nabídne i hvězdy české hudební alternativy

Na sklonku léta Mariánské Lázně opět ožijí filmem. Třetí ročník Marienbad Film Festivalu nabídne soutěžní přehlídku české experimentální tvorby, projekce italské filmové klasiky i experimentálních filmů a široký doprovodný hudební program. Dojde také na výstavy, přednášky a workshopy. Východní cíp republiky zažije kulturní ohňostroj.

„Pečlivě vybraná klasická díla české a světové kinematografie představuje již tradičně sekce Gala. Letos uvede dva vrcholné filmy italského režiséra Dina Risi z 60. let a český film Extase Gustava Machatého,” uvádí pořadatelé k hlavní programové sekci. Mezinárodní sekce Cinema Excelsior nabídne seznámení s italskou experimentální scénou, sekce Retrospektiva letos představí tvorbu konceptuální umělkyně a filmařky Adély Babanové a do soutěžní sekce Theatre Electrique bylo vybráno celkem 29 českých experimentálních filmů.

Vedle bohatého filmového programu se po večerech budou konat koncerty v režii magazínu Full Moon. Na Kolonádě Ferdinandova pramene proběhnou koncerty skupin Please the Trees, Pris, Kalle, Manon Meurt, Tomáš Palucha, Core Belief nebo Orient, v rámci slavnostního zahájení festivalu pak Midi Lidi.

Možnosti vstupenek a další podrobnosti k programu nabízí stránky festivalu.

3. Marienbad Film Festival, Mariánské lázně – různá místa, 28. 8.–1. 9. 18

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.