Mariánské Lázně oživí filmový festival, Marienbad nabídne i hvězdy české hudební alternativy

Marienbad Film Festival Marienbad Film Festival

Na sklonku léta Mariánské Lázně opět ožijí filmem. Třetí ročník Marienbad Film Festivalu nabídne soutěžní přehlídku české experimentální tvorby, projekce italské filmové klasiky i experimentálních filmů a široký doprovodný hudební program. Dojde také na výstavy, přednášky a workshopy. Východní cíp republiky zažije kulturní ohňostroj.

„Pečlivě vybraná klasická díla české a světové kinematografie představuje již tradičně sekce Gala. Letos uvede dva vrcholné filmy italského režiséra Dina Risi z 60. let a český film Extase Gustava Machatého,” uvádí pořadatelé k hlavní programové sekci. Mezinárodní sekce Cinema Excelsior nabídne seznámení s italskou experimentální scénou, sekce Retrospektiva letos představí tvorbu konceptuální umělkyně a filmařky Adély Babanové a do soutěžní sekce Theatre Electrique bylo vybráno celkem 29 českých experimentálních filmů.

Vedle bohatého filmového programu se po večerech budou konat koncerty v režii magazínu Full Moon. Na Kolonádě Ferdinandova pramene proběhnou koncerty skupin Please the Trees, Pris, Kalle, Manon Meurt, Tomáš Palucha, Core Belief nebo Orient, v rámci slavnostního zahájení festivalu pak Midi Lidi.

Možnosti vstupenek a další podrobnosti k programu nabízí stránky festivalu.

3. Marienbad Film Festival, Mariánské lázně – různá místa, 28. 8.–1. 9. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.