Music Ports spolupracuje s berlínským CTM a otevírá se veřejnosti

Music Ports 2016 Music Ports 2016

Dva dny vzdělání hudebníkům, manažerům a letos také širé veřejnosti nabídne projekt Music Ports, který naváže na loňskou premiéru. Za tou stáli Kreaton pod záštitou Goethe-Institutu a letos je tomu nejinak. Druhému ročníku „vysoké školy elektronické” udá notu berlínský festival experimentální hudby CTM, bez nadsázky jeden z nejdobrodružnějších současných festivalů.

Workshop provede účastníky důležitými tématy současné elektronické scény, a to od vývoje elektronických nástrojů přes PR strategie a šíření hudby v digitálním světě a až po postavení žen na hudební scéně,” vysvětluje za organizátory Marie Čtveráčková. „Na programu jsme pracovali s kolegy z prominentního berlínského festivalu CTM v čele s jeho spoluzakladatelem Janem Rohlfem.” Berlínský festival s třináctiletou tradicí se koná každoročně na přelomu ledna a února.

Účastníci workshopu si budou moci naprogramovat vlastní hudební nástroj pod vedením Petera Kirna, editora webového magazínu Create Digital Music. O šíření hudby a vysílání na internetu bude přednášet Michail Stangl, zakladatel německé odnože Boiler Room, a mluvit se bude dále také o PR či postavení žen v hudbě. Kromě CTM se k Music Ports připojí také výrobci softwaru Ableton, známého především na poli elektronické hudby. Music Ports neslibují málo, když dodávají, že „především elektronickým producentům se bude individuálně věnovat zkušený maďarský producent Ambrus Deak”.

Účast na bezplatném workshopu je možné rezervovat do 12. září na mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Dvoudenní program vyvrcholí v sobotu 17. září afterparty v klubu Neone, o kterou se postará festival CTM ve spolupráci s Berlin Current a pražským Lunchmeat.

Music Ports, Praha – Goethe-Institut, 16.–17. 9. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.