Nejdříve Future Islands a Boys Noize. Nyní Pohoda ohlásila Solange

Solange Solange

Byť je slovenská Pohoda největším slovenským festivalem, k alternativní hudbě má od začátku blízko. To stvrzuje také ohlášení poslední hvězdy, Solange, která navzdory své známější sestře Beyoncé, loni vydala výjimečné album A Seat at the Table, s nimž se umístila snad v každém bilančním žebříčku a jehož kvality stvrdila i výhra Grammy.

Vlastním jménem Solange Knowles má k hudbě blízko od malička, první album sice vydala již roku 2002, avšak zatímco dřívější tvorba je některými považována za naplňování představ zastupujícího labelu, vzestupnou křivku v hledání osobitého jazyka a posouvání hranic R&B lze s radostí sledovat především posledních pět let. „Že skutočná Solange môže byť ešte skutočnejšia dokázala o štyri roky na najnovšom albume A Seat at the Table. Poctu tanečnej hudbe 80-tych rokov vystriedala extrémne osobná nahrávka,” vypráví Pohoda příběh svého čerstvého úlovku a dodává slovy Pitchforku, že její nové, třetí album je „ohromujúci, tematicky jednotný a hudobne dobrodružný statement o bolestiach a radostiach černošiek.“

Před týdnem byla ohlášena na seznam také jména Boys Noize a Future Islands. Jedni slibují vášnivý indie rock, druhý vášnivé techno. přičemž v dubnu ještě vydají nové album. Future Islands – synthpopová ikona, která, slovy Pohody, začínala jako lo-fi electro punk pro fajnšmekry, je fascinující třeba už jen díky excentrickém tanečnímu projevu zpěváka Samuela T. Herringa. Boys Noize – klenot, za jehož kvality mluví kromě výčtu jmen, s nimiž spolupracoval (Snoop Dogg, Jean-Michel Jarre, či Santigold) a kde vystupoval (Coachella, Lollapalooza), pak jistě roztančí svým technem a acid housem celou krytou Space Arenu.

V programu festivalu, který se tradičně odehrává v prostředí trenčínského letiště, se dále zatím skví jména jako Alt–J, Squarepusher či Mark Lanegan. Vše další zprostředkovávají stránky festivalu.

Pohoda Festival 2017, Trenčín (SK) – Letiště, 6.–8. 7. 2017

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.