Nightwish představí na Benátské noci novou zpěvačku

U nás dobře známá finská formace Nightwish, svého času proslulá zpěvem Tarji Turunen, musela před časem opět obměnit post za mikrofonem. Stalo se tak koncem minulého roku, kdy kapelu opustila Anette Olzon, která otěhotněla a dala přednost rodině.

Premiéra nové sestavy Nightwish v čele s holandskou sopranistkou Floor Jansen (dříve zpěvačka symfonické metalové kapely After Forever) letos nemine ani Českou republiku. Nightwish s novou vokální posilou zahrají 27. července na festivalu Benátská noc ve Vesci u Liberce.  Floor Jansen zpívala s Nightwish už od října loňského roku během Imaginaerum World Tour.

Festival Benátská noc dříve potvrdil také účast britských James, švédských metalistů Sabaton a finských Sunrise Avenue. Z české a slovenské scény vystoupí Miro Žbirka s Moravskou filharmonií Olomouc, Katka Knechtová, David Koller, Xindl X, Marta Kubišová, Monkey Business, Pražský výběr, Věra Špinarová, Radůza, Blue Effect, a další.

Permanentky na celý program včetně koncertu Mira Žbirky za 1190 korun seženete v předprodejních sítích Ticketpro a Ticket-art. V prodeji jsou i speciální VIP lístky, držitelé studentských karet mohou uplatnit slevu. Zahájen už byl i prodej jednodenních vstupenek.

Benátská noc, Vesec u Liberce - přír. areál, 26. – 28. 7. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.