Obligatne ohlašují debut novým singlem Bledá tvár

Obligatne ohlašují debut novým singlem Bledá tvár foto: Marek Reinoha

Tříčlenná kapela Obligatne, za kterou stojí slovenská skladatelka, zpěvačka a kytaristka Kristína Mindová, představuje první singl z připravovaného debutového alba. Tento původně sólový projekt, založený na bedroom písničkářství, je nyní rozšířen o baskytaristu Štěpána Havla a bubeníka Jana Čumu (zároveň člen skupiny mmnk). V nové sestavě letargický projev něžnosti a zklamání podporuje svěží rytmika, pohrávající si v rovinách jazzu i soulu a držící zpěv a neotřelé kytarové harmonie na povrchu kompaktního a moderního zvuku, o který se postaral Tomáš Suchánek.

Skladba Bledá tvár přináší hořkosladkou zpověď zpěvačky, která hledá pochopení a vlastní porozumění bezcitného světa a ve svém výrazu nechává prosvítat jemné paprsky naděje. Píseň vychází jako předzvěst první desky Monológ Spásy, již během příštího roku vydá brněnský label Kabinet Records, který prozatím stojí za projekty jako Bare Escape nebo tryo.

Obligatne právě dokončují své první slovenské turné a mají za sebou koncerty třeba na festivalech Okolojeles nebo Zlatá Chemie v Praze. Do konce léta je můžete zastihnout například 27. srpna na Moody Moon Noize v Mariánských Lázních nebo 4. září Na Salaši společně se spřátelenou kapelou Chief Bromden ve Tvarožné Lhotě.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.