Moody Moon Noize vol. 2: Créme de la créme alternativní scény

Maryland, Moody Moon Noize 2020 Maryland, Moody Moon Noize 2020 Libor Galia

Nadšené ohlasy z prvního ročníku, omamná atmosféra lázeňského města a žánrově rozpražená dramaturgie. Moody Moon Noize (MMN) se vrací do Mariánských Lázní, Ferdinandův pramen doplní neméně unikátní prostředí Lesního mlýna, kde se představí výrazní představitelé současné alternativní scény jako Aiko, Annet X + RadimoArleta, DuklaFavorite ObsessionFvck_Kvlt, Katarína Máliková, sbor LadaMoonshyeObligatneOliver Torr, Plusminusnulasinks, Šimanský/Niesner či 58G (objev roku dle Vinyly).

„Jsme rádi, že po loňském oživení Ferdinandky se letos podíváme i do skoro dvě stě let starého Lesního mlýna, jednoho z emblematických míst mariánskolázeňské belle epoque. S tolika charakterními místy, které v Česku máme, by byla hloupost a lenost pořádat festivaly na parkovišti,“ říká za pořadatele David Čajčík (Heartnoize). „MMN chceme pořádat v různých regionech, vždy v úzké spolupráci s aktivními místními kulturními organizacemi,” nastiňuje záměr směřování festivalu Michal Pařízek a dodává, že zásadní je zároveň důraz na domácí hudební scénu, vhodně doplněnou o zahraniční jména.

Aktuálně rezonující jména střídají ověřené jistoty, důležitá je pro MMN spolupráce s dosud neobjevenými. „Z premiérového vystoupení skupiny Maryland na loňském ročníku byl nakonec jeden z nejhezčích zážitků festivalu, letos by podobnou roli mohli sehrát například Death by Ren, kteří své loňské debutové EP doposud neměli šanci nikde naživo představit,” láká Tereza Odehnalová (Mood). 

Za pomoci tamního kulturně ozdravného spolku Švihák akci pořádá Mood, Full Moon a Heartnoize. „Místním umožňuje MMN poznat novou a zajímavou hudbu, posluchačům, kteří sem kvůli festivalu přijedou, zase naše Lázně. Členy Šviháka baví pozorovat, jak se do Mariánských Lázní, jejich parků a kolonád, zamilovávají stále noví lidé,” uzavírá Tomáš Prinz. Druhý ročník proběhne za dodržení aktuálních vládních opatření, lístků jde do prodeje pouze 150.

Moody Moon Noize vol. 2, Mariánské Lázně – Lesní mlýn + Ferdinandův pramen, 26.–29. 8. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.