Audiovizuální noc Story se vrací, tentokrát se usídlí v Opavě

Audiovizuální noc Story se vrací, tentokrát se usídlí v Opavě

Po dvouleté pauze se vrací Story, noc současné experimentální elektroniky, jehož předchozí ročníky v kapli svaté Barbory v Hranicích na Moravě jsme zachytili slovem i obrazem. S tím letošním jednodenní akce uzavře svou první pětiletku. Nově se pořadatelé pouštějí do spolupráce s Mezinárodním filmovým festivalem Ostrava Kamera Oko.  Story sází na již osvědčený model umístění nekonvenčních audiovizuálních projektů do sakrálních prostor. V tomto případě se bude jednat o Kostel sv. Václava v Opavě.

Hudební produkce bude tradičně doplněna vizuální složkou, o kterou se postará jak brněnské uskupení Maess, tak samotní vystupující umělci, z nichž se většina v Česku ukáže v premiéře.  Těšit se můžeme například na britského producenta jménem Nazar (Hyperdub Records), jehož hudba se vyjadřuje k problematice extrémního násilí a represím ze strany státu v Angole, tedy zemi, do níž zasahují jeho kořeny. Vyrůstal v Belgii, ale po občanské válce se do Angoly vrátil a začal zde vytvářet vlastní podobu místní hudby Kuduro.

Mezi očekávaná vystoupení patří i spolupráce sicilského producenta Nina Pedone alias Shapednoise s portugalským experimentálním filmařem Pedrem Mariou a jejich projektu Aesthesis. Shapednoise se hudebně pohybuje na pomezí industrialu, jungleu i dronu, zatímco Pedro Maria pracuje především s 16mm a 8mm materiálem a pyšní spolupracemi s hudebníky jako Vessel, Tropic of Cancer či Visionist. Po premiéře na berlínském Atonalu zamíří dvojice rovnou do Opavy.

Účastníci festivalu Ostrava Kamera Oko si budou moci dokoupit k celotýdenní akreditaci vstupenku na Story za příjemných 200 Kč a festivalová autobusová doprava Ostrava - Opava bude zajištěna.

Ostrava Kamera Oko uvádí: STORY, Opava – Kostel sv. Václava, 27. 9. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.