Písně Psích vojáků z jiného úhlu vyjdou jako Sbohem a řetěz

Psí vojáci Psí vojáci

Když se uzavřela kapitola Psích vojáků, uskutečnily se na jejich počest tři koncerty s názvem Sbohem a řetěz. První v den pohřbu Filipa Topola v roce 2013, druhý přesně rok nato, třetí na Eurotrialogu v Mikulově. Album nahrané na posledních dvou vystoupení bude pokřtěno 12. června na koncertě v pražském Divadle Archa k nedožitým 50. narozeninám Filipa Topola.

Je pozoruhodné, že ač se umělci předem nedomluvili, kdo jakou píseň vybere, ani v jednom případě nedošlo k duplicitě skladeb,“ podotýká k předcházejícím koncertům a zároveň k výslednému CD Romek Hanzlík. „A tak například Echt! zahrál Černý sedlo jako kytarovku (...) Garage vtiskla svůj typický rock'n'rollový sound písni I am lucky, zatím co v jednom z nejzdařilejších tracků Pavel Zajíček za doprovodu Krch-off bandu skvěle ztvárnil Hospodu.“ Kromě nich se na albu objeví hold Houpacích koní, Květů anebo Zubů Nehtů.

Jako bonus bude k albu Sbohem a řetěz přidána dosud nezveřejněná píseň, kde naopak Psí vojáci interpretují skladbu jiného autora, a to Bratříčku, zavírej vrátka od Karla Kryla.

Křest Sbohem a řetěz, Divadlo Archa – Praha, 12. 6. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.