Pohoda zůstává na zemi. New Weird Britain a klubový program pro 5000 lidí

Pohoda zůstává na zemi. New Weird Britain a klubový program pro 5000 lidí

Tým kolem Michala Kaščáka přichází letos s alternativní, kapacitně menší formou festivalu, jehož cílem je kromě udržení akce v obvyklém termínu 7.–11. července také podpořit slovenské kluby. Lístky na projekt Pohoda on the ground se prodávají pouze na jednotlivé dny a je možné je pořídit i na vícero, ale s opakovaným vstupem včetně všech povinných opatření. Návštěvníci musí totiž opustit areál druhý den do desáté hodiny dopolední.

Denní kapacita je 1000 lidí a program na hlavní stage se zahraničními kapelami, který je v rukou dramaturgie Pohody, bude opakovaný tak, aby každý mohl vidět všechny koncerty bez ohledu na to, jaký den se festivalu zúčastní. Kromě afrického kolektivu Fulu Miziki – ten vystoupí jen tři večery, odehrají ostatní účinkující na hlavním pódiu pětidenní maraton. Budou mezi nimi kapely představující směr hudební kritikou označovaný jako New Weird Britain, kromě Black Midi také sedmičlenný soubor Black Country, New Road. Z Londýna přijedou rovněž post-punkoví Dry Cleaning a trio Pengshui, jež tvoří hudbu na pomezí punku, hardcore a grimu. Francouzskou elektroniku s gruzínskými kořeny a africkými rytmy doveze Murman Tsuladze, součástí dění na hlavní stage bude i premiéra koncertu uskupení Vrbovskí víťazi s Komorním orchestrem města Trenčín.

Aktualizace 23. 6. 2021: Z důvodu pandemických opatření ve Velké Británii byla účast britských kapel Black Midi, Black Country, New Road a Pengshui na Pohodě zrušena. Místo nich oznámili organizátoři jako náhradu belgické Shht a nizozemské Altın Gün.

O denní program na dvou pódiích se postará deset slovenských klubů: jsou mezi nimi například Fuga, Diera do sveta, Stromoradie, Collosseum, Záhrada, Hájovňa a další. V multižánrovém line-upu najdeme z české scény trio Midi Lidi nebo rožnovský Chorobopop. Ze slovenských kapel se na Pohodě objeví instrumentální trio Vojdi, čerstvý bratislavský post-shoegaze projekt jménem Nov, producenti Isama Zing či Fvlcrvm, rappeři Edúv syn & Žakhéles či Fvck_Kvlt, z Polska dorazí sestava Siksa, punkerka The Pau – to je však jen malý výčet z klubové dramaturgie. Hrát se bude také v pojízdné „električke T3“.

Pohoda zahájí každý festivalový den v 11:00 dopoledne, program začne v 15:00 a skončí tradičním vítáním slunce. Rozpis účinkujících pro jednotlivé dny a další informace naleznete na webových stránkách festivalu.

Přípravy plnohodnotného ročníku plánovaného na léto 2022 také probíhají v plném proudu. Prvním oznámeným headlinerem jsou Nick Cave & The Bad Seeds, kteří se do Trenčína vrátí po čtyřech letech.   

Pohoda on the Ground, Trenčín – letiště, 7. – 11. 7. 21 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.