Poslechněte si: For You Katrina zve na procházku imaginativní Měsíční alejí

For You Katrina For You Katrina Simon Thiébaut

Fotograf Jan Durina už přes dva roky vstřebává své dekadentní vize také skrze hudební projekt For You Katrina. Jeho psychicky drásající audiovizuální exprese nám nejednou učarovala a nyní můžeme do světa temné elektroniky nahlédnout znovu. Právě dnes totiž Durina vydává nové EP Moon Allee.

„Inspirovaly mě noční a brzké ranní pěší návraty domů ze všech těch párty. Sedával jsem vyčerpaný v parku a přemýšlel, proč to stále dělám. Proč neustále lámu srdce těm, které skutečně miluji, a proč nikomu nedovolím mi porozumět. Moon Allee je prázdná ulice lemovaná neonovými světly. Moon Allee je rozpad. Moon Allee je všechen ten make-up překrývající tvář, kterou nemůžete přijmout,“ prohlašuje Durinovo umělecké alter ego.

Šestice skladeb, s nimiž produkčně vypomohli Howtoend a Boska, vtahuje do pro For You Katrina tradičně sužující atmosféry, plíživého nočního bloudění, zoufalého hledání, vyšinutí smyslů. Konceptuálně překvapí i úvodní zhudebnění básně Jaroslava Seiferta. Berlínské múzy vrhly Durinu vstříc jeho dosud nejlepší nahrávce.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.