Prague International Microfestival zve také na poezii zabalenou v hudbě

Sedmý ročník festivalu pro současnou inovativní poezii Prague International Microfestival se uskuteční od pondělí 18. do středy 20. května 2015 v pražském Experimentálním prostoru NoD. Předcházet tomu bude předvečer nezávislé anglofonní tvorby v neděli 17. května. Na předvečeru anglofonní prózy proběhne křest mezinárodní revue VLAK a vernisáž festivalové videoinstalace.

Pražský festival zaujme také hudební fajnšmekry. První oficiální festivalový večer 18. května se totiž představí zástupci fónické poezie holandský Jaap Blonk, irská Kimberly Campanello, maďarský Kingu Tóth anebo Petr Váša (Ty Syčáci). Úterní program se ponese ve znamení konceptuální hudby a textu. „Návštěvníky čeká pásmo verbálních skladeb, zpěvu a experimentální hudby Samuela Vriezena a Iana Mikysky v podání improvizačního souboru Stratocluster, včetně premiéry skladby A House for Hanne Darboven,“ uvádí pořadatelé a dodávají, že třetí den představí i mladé německé, české a slovenské tvůrce z projektu Displej.eu.

Úplný program si můžete procházet na stránkách festivalu, kde lze získat informace o možnostech vstupenek.

Prague International Microfestival, Praha - Experimentální prostor NoD, 18. – 20. 5. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.