Premiéra: Ba:zel – Civil (Libertae remix)

Premiéra: Ba:zel – Civil (Libertae remix)

To, že Ba:zel rádi remixují a aktualizují své skladby, je věc známá. Ostatně, třeba naše lednová premiéra to dokazuje. Není proto divu, že i další skladba, kterou se nám rozhodli svěřit do premiéry, je remixem. Tentokrát však neproměňují svou skladbu sami, nýbrž vše nechali na spřáteleném elektronikovi Libertae, jehož experimentální ambient si můžete pamatovat z našeho Echolokátoru.

Ba:zel před nedávnem vydali působivý videoklip ke skladbě Civil, který si hrál s prostředím virtuální reality. Právě tuto skladbu se Liberate rozhodl poněkud proměnit. Zkrátil stopáž, vykuchal vokály a přeskupil a přidal hudební složky tak, aby skladba byla na první poslech stále poznatelná, ale zároveň nabízela možnosti k poznání nových perspektiv.

Možná to přitom není poslední spolupráce Ba:zel a Libertae. V druhé polovině května se totiž objeví na společné hudební akci a kdoví, třeba zkusí společně i něco naživo. Budeme vás informovat. 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.