Hope Astronaut Hope Astronaut Ondřej Hruška

Premiéra: Hope Astronaut – Colour

Olomoucká folk-rocková formace Hope Astronaut vydá na podzim svou novou desku Balance in the Heights. Od listopadu loňského roku ji cizelovala pod dohledem kopřivnického producenta Tomáše Neuwertha, nyní dochází k jejímu mixu v Helsinkách, o který se stará s historií nahrávek Hope Astronaut neodmyslitelně spjatý Tuomas Hakkarainen. První vlaštovkou je klip, chcete-li live session, ke staronové skladbě Colour.

Colour bychom mohli považovat za spojnici mezi nejstarší a nejaktuálnější tvorbou Hope Astronaut; za důkaz, že kapela zůstává věrná svým kořenům, ale zároveň se vyvíjí. Colour se totiž objevila již na úplně prvním EP Hope Astronaut, které vyšlo v roce 2009. Nyní má však skladba nové aranžmá a v rámci desky se objeví jako závěrečný bonus. Subtilní a posmutněle-hymnická melodie, v níž hostuje na ukulele buskerka a písničkářka Terez Wrau a kterou prosakuje poslední dobou oblíbený saxofon, se svého vizuálního zachycení dočkala v oblíbené olomoucké literární kavárně. Za kamerou stál Zdeněk Vévoda.

Deska Balance in the Heights bude vedle zmíněného bonusu obsahovat ještě dalších sedm skladeb „o cestování, stěhování a vztazích“. „Vybírali jsme nakonec z celkem dvaceti písní. Ty nepoužité jsem uložil do šuplíku,“ říká zpěvák Tomáš Krejčiřík. To může být krok dobrý, neboť jak vidno z Colour, jeho skladby postupem času dozrávají. Na zkušenost se spoluprací s Tomášem Neuwerthem pak vzpomíná následovně: „V čase, který jsme trávili v jeho kopřivnickém studiu, se jako by stal dalším členem kapely. Měl však od písní potřebný odstup, takže některé aranže se dost proměnily. Poprvé v životě jsem v ruce držel třeba banjo nebo jsem drnkal na kytaru šroubovákem.“ Poslední album Someone's Missing Hope Astronaut vydali před čtyřmi lety.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.