Premiéra: Hope Astronaut – Colour

Hope Astronaut Hope Astronaut Ondřej Hruška

Olomoucká folk-rocková formace Hope Astronaut vydá na podzim svou novou desku Balance in the Heights. Od listopadu loňského roku ji cizelovala pod dohledem kopřivnického producenta Tomáše Neuwertha, nyní dochází k jejímu mixu v Helsinkách, o který se stará s historií nahrávek Hope Astronaut neodmyslitelně spjatý Tuomas Hakkarainen. První vlaštovkou je klip, chcete-li live session, ke staronové skladbě Colour.

Colour bychom mohli považovat za spojnici mezi nejstarší a nejaktuálnější tvorbou Hope Astronaut; za důkaz, že kapela zůstává věrná svým kořenům, ale zároveň se vyvíjí. Colour se totiž objevila již na úplně prvním EP Hope Astronaut, které vyšlo v roce 2009. Nyní má však skladba nové aranžmá a v rámci desky se objeví jako závěrečný bonus. Subtilní a posmutněle-hymnická melodie, v níž hostuje na ukulele buskerka a písničkářka Terez Wrau a kterou prosakuje poslední dobou oblíbený saxofon, se svého vizuálního zachycení dočkala v oblíbené olomoucké literární kavárně. Za kamerou stál Zdeněk Vévoda.

Deska Balance in the Heights bude vedle zmíněného bonusu obsahovat ještě dalších sedm skladeb „o cestování, stěhování a vztazích“. „Vybírali jsme nakonec z celkem dvaceti písní. Ty nepoužité jsem uložil do šuplíku,“ říká zpěvák Tomáš Krejčiřík. To může být krok dobrý, neboť jak vidno z Colour, jeho skladby postupem času dozrávají. Na zkušenost se spoluprací s Tomášem Neuwerthem pak vzpomíná následovně: „V čase, který jsme trávili v jeho kopřivnickém studiu, se jako by stal dalším členem kapely. Měl však od písní potřebný odstup, takže některé aranže se dost proměnily. Poprvé v životě jsem v ruce držel třeba banjo nebo jsem drnkal na kytaru šroubovákem.“ Poslední album Someone's Missing Hope Astronaut vydali před čtyřmi lety.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.