Premiéra: Jamka – Igora

Premiéra: Jamka – Igora

Slovenské, v Londýně usazené elektronické duo Jamka se u nás v redakci těší velké oblibě. Loňská deska Moniky Šubrtové a Daniela Kordíka Inter Alia, plná analogového industriálního techna, se dokonce dostala mezi to nejlepší, co jsme v roce 2016 slyšeli. Jsme proto rádi, že vám můžeme jejich nejnovější klip ke skladbě Igora nabídnout v premiéře.

Igora celou nahrávku uzavírá a ve své ostře bodavé, kovově chladné a dráždivě sekvencované vřavě nabízí gradující, hymnické vyvrcholení celé undergroundové párty, kde se znepokojivé vesmírné vize střetávají s dráždivým extatismem. Atmosféru skladby přitom o to více umocňuje její nejnovější vizuál z dílny slovenského vizuálního umělce gnd, též hlavy pražského labelu Baba Vanga. Jeho abstraktní barevné spektrální čeření je výsledkem v reálném čase vznikajících vizuálů, které se generují na základě dat z přehrávané muziky. Šest a půl minuty audiovizuální hypnózy. Doporučujeme full screen a nejvyšší možné rozlišení.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.