Premiéra: Sonja Vectomov – Unusual Dual EP

Premiéra: Sonja Vectomov – Unusual Dual EP

Aurikulární architektura. Syntetizátorové vlnobití s občasnou instrumentací klasické hudby. Takto charakterizuje svou novou tvorbu Sonja Vectomov, česká renesanční hudebnice s finskými krvinkami. Její debutovou desku Lamprophrenia jsme vám představili v premiéře v září loňského roku. Nyní premiérově uvádíme i její čtyřskladbové EP Unusual Dual.

Sonje Vectomov zůstává jistá překvapivá nevyzpytatelnost, tentokrát mnohem více ukotvená v osmdesátkových synťákových melodiích a poněkud sevřenějších melodických strukturách. Přibývá též jakýsi naléhavější aspekt, typická hravost vede dialog s mrazivější, temnější stránkou. Trocha vesmírna, trocha sci-fi, beatové repetice, ozvěny. Představení postupné evoluce držené stále v mantinelech zajímavého electropopu.

Milovníci kazetového revivalu si mohou limitovanou edici Unusual Dual na MC objednávat na stránkách labelu Uneventful records.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.