Přidalovi aneb Deceased Squirrel On The Phone v Brně zahájí svou výstavu

Deceased Squirrel On The Phone Deceased Squirrel On The Phone

Manželé Přidalovi, tedy Barbora Přidalová a Tomáš Přidal, patří neodmyslitelně k brněnské alternativní scéně. Coby psychedelická úderka Deceased Squirrel On The Phone jsou známí nejen jako aktivní či pasivní spolutvůrci hudební scény, ale rovněž coby dvojice se zálibou v uměním výtvarném. V Brně jim již zítra začne výstava.

Name of My Dog is Erich Fromm se otevře zítra, tedy 9. 2., a potrvá do 23. 4., bude přitom zastoupena v obou prostorech Galerie TIC, tedy v Galerii Kabinet a v Galerii U Dobrého pastýře. Akce je pořádaná v rámci nadcházejícího sedmého ročníku Týdne výtvarné kultury, jehož letošní motto zní: Napiš obraz. TVK proběhne během 14.–20. března.

Výstava, jejíž název odkazuje k představiteli neofreudismu a západního marxismu, obsáhne například Přidalovy obrazy a fotografie Přidalové. „Některé nápady visí ve vzduchu, a proto je ve stejný čas a nezávisle na sobě uchopí víc lidí,“ uvádí anotace výstavy k pohnutkám kurátorů výstavy. „Marika Kupková hledala (…) autora, který je spojený s lokální kulturou, ale jehož tvorba není provinční; který příliš necirkuluje v programech jiných výstavních institucí, ale současně nabízí přesvědčivá umělecká sdělení. Petr Kamenický zase vycházel ze zadání uspořádat výstavu v rámci TVK (…). Pro spojení obrazu a textu se jako ideální zástupce nabízel právě Tomáš Přidal jako básník a současně ilustrátor.

Úplnou anotaci výstavy naleznete na stránkách Galerie TIC.

Vernisáž na Radnické 4 se odehraje v 17:30, a to zároveň s vystoupením Warrena Milka, což je alias Tomáše Přidala.

Name of My Dog is Erich Fromm, Brno – Galerie TIC, 9. 2. – 23. 4. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.