Proč na Sziget? Důvodem není zdaleka jen ohromující soupiska

Sziget Sziget

Ty největší jména světové hudební scény jsou dozajista velkým tahákem pro desítky tisíc lidí mířících v první polovině srpna na ostrov Óbudai v Budapešti. Headlineři Szigetu Arctic Monkeys, Dua Lipa, Kendrick Lamar, Gorillaz, Lana Del Rey, Mumford & Sons, Kygo nebo Shawn Mendes skutečně představovat nepotřebují.

Nejsou však jediným důvodem, proč o největším maďarském festivalu slýcháme čím dál více. Je libo odpolední večírek na vlnách Dunaji? Ve spolupráci se Sziget City nabízí festival návštěvníkům třeba party na lodi. Můžete jen tak lenošit v pohodlných sedacích vacích a kochat se výhledem na krásnou Budapešť nebo si užít bláznivou a pulzující party přímo na palubě. A poté navštívit třeba pláž, ať je letní zážitek kompletní. Pláž na festivalu Sziget je jednou z nejnavštěvovanějších částí ostrova. Na břehu řeky se můžete nejen zchladit, ale také navštívit chill-out zónu, kde je možné relaxovat během festivalu.

„Velkolepé instalace, barevné sochy, unikátní umělecké projekty, ohromující a úžasné vizuální efekty. Tato gigantická zařízení a světelné kompozice také přispívají k unikátní atmosféře Szigetu,“ dodávají pořadatelé. Navíc je tu možnost vyzkoušet si různé formy a druhy umění se zaměřením na recyklované materiály, velké množství workshopů a kreativních dílen. A pokud se i přesto rozhodnete opustit magický festivalový areál, hlavní město Maďarska nabízí víc než dost aktivit pro uspokojení každého cestovatele. Dopřejte si koupel v jedné ze slavných městských lázní, pochutnejte si na místní kuchyni, nakoukněte do některých velmi osobitých obchůdků s originálními výrobky, projděte se po slavném řetězovém mostě nebo se jednoduše posaďte do nějaké z místních skvělých kaváren a odpočiňte si po náročných protančených nocích.

Dvacátý šestý ročník festivalu Sziget se jako každý rok uskuteční na zeleném ostrově Óbudai v centru maďarské metropole. Ten od 8. 8. do 15. 8. přivítá szigeťany z více než 100 zemí světa. Obrovský ostrov s denní kapacitou areálu přes 80000 lidí nabízí nadstandardní komfort a v posledních letech je řada jednotlivých dní festivalu vyprodána. Více informací nabízí stránky festivalu.

Sziget 2018, Budapešť (HU) – ostrov Óbudai, 8.–15. 8. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.