Showcaseový festival Waves Vienna se rozšiřuje do Bratislavy

Přehlídka alternativní a indie hudby z různých evropských zemí Waves Vienna se letos bude konat již potřetí. Ve dnech 3. -6. října se v několika známých vídeňských klubech jako je například Flex, Fluc, Pratersauna či lodní podnik Badeschiff rozezní zvuky hudebních seskupení z Rakouska, Německa, Velké Británie, Islandu, Norska, ale také třeba z Rumunska, Lotyšska nebo Polska. Mottem festivalu je „setkání Východu se Západem“ a line-up v duchu tohoto hesla zahrnuje rovněž nadějné představitele hudební scény mimo západní Evropu. Své zastoupení bude mít i Česká republika, letos na Waves Vienna zahrají Lenka Dusilová, pražská kapela The GFs (Goodfellas) a také duo Kieslowski.

Line-up v současnosti zahrnuje 67 umělců a ještě není kompletní. Ve Vídni se představí například britský producent Skream, islandští experimentátoři Múm, němečtí indie-rockeři Slut či indie pop z Belgie Girls in Hawaii a mnoho dalších. Přehled účinkujících najdete zde.

V rámci Waves of Vienna se koná i konference, která zahrnuje přednášky, panelové diskuze a workshopy. Každý ročník zve dvě země jako speciální hosty, loni to byla Francie a Polsko, tentokrát to bude Belgie a Slovinsko.

Letošní novinkou je rozšíření festivalu do Bratislavy, kam budou jezdit z Vídně každou hodinu autobusy zdarma pro držitele permanentek Twin City. Slovenská metropole bude hostit další kapely, jejichž jména budou oznámena v srpnu, ve festivalovém centru ve Staré Tržnici a dalších pěti místních klubech. Bratislavská část proběhne 5. října.

Vstupenky na Waves Vienna i s konferencí nyní stojí do vyprodání 100 eur, pouze hudební program v obou městech zahrnující i dopravu 56 eur, jen vídeňská část pak 51 eur. Lístky seženete na stránkách festivalu.  

Waves Vienna, Vídeň - různá místa, 3.-6. 10. 13

Waves Bratislava, Bratislava - různá místa, 5. 10. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.