Gregory Porter, Brno, 25. 5. 14 Gregory Porter, Brno, 25. 5. 14 Libor Galia

Skladatelská legenda Wayne Shorter, hvězda Gregory Porter, jazzové standardy i hip-hop se představí na JazzFestuBrno

Po dvou vyprodaných koncertech Jazz at Lincoln Center OrchestraWyntonem Marsalisem pokračuje brněnský JazzFest hlavním programem nabitým jazzovými esy i kvalitním výběrem z domácí scény.

Do Brna se vrací charismatický zpěvák Gregory Porter s doprovodnou kapelou. V jeho repertoáru si 8. března v Bobycentru přijdou na své milovníci jazzových standardů i posluchači soulu či R&B. Velké oblibě se u českého publika těší také izraelská klavírní hvězda Yaron Herman. Do svých improvizací se nebojí zakomponovat duchovní ani populární hudbu. Koncert 8. dubna v Sono Centru odehraje s krajanem Zivem Ravitzem, který ho doprovodí elektronikou a bicími.

Koktejl jazzu a hip-hopu namíchá inovátorská formace klavíristy a producenta Roberta Glaspera. Že tyto žánry mají k sobě blízko, potvrdí Robert Glasper Experiment 11. dubna v Sono Centru. Brno bude mít tu čest přivítat také jednoho z nejvlivnějších jazzových skladatelů současnosti, Waynea Shortera a jeho doprovodnou kapelu složenou z neméně významných kolegů. Koncert odehrají 13. dubna v Bobycentru. Svůj kvartet představí také Tomasz Stańko, průkopník freejazzové trumpety z Polska.

Jako první z domácí scény vystoupí mladé vokální sexteto Skety, které se už nyní může pochlubit čtyřmi nominacemi na prestižní ocenění pro a cappelly. Na pódiu Divadla Husy na provázku je 3. dubna vystřídá Ondřej Ruml a Matej Benko Quintet. Na festivale oslaví své 50. narozeniny přední český kontrabasista Petr Dvorský. Na společném koncertě mu poblahopřejí hudební kolegové z tria Emila Viklického i dalších uskupení.

Fúzi jazzu a nové akustické hudby představí 10. dubna trio Malina-Liška-Nejtek. Tentýž večer zahraje také kvartet předního českého hammondkáře Ondřeje Pivce. Dlouholeté trio kontrabasisty Roberta Balzara letos doprovodí italský klarinetista Gabriele Mirabassi.

Novinkou JazzFestuBrno jsou tematické Jamsessions pořádané v klubu MusicLab, které budou navazovat na hlavní koncertní linii, a to za přítomnosti některých hvězd festivalu. Kompletní program je uveřejněn zde. Vstupenky jsou k dostání na stránkách festivalu, na webu Nejkoncerty.cz a také v běžných předprodejích.

JazzFestBrno, Brno – různá místa, 12. 2. – 28. 4. 16

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.