Vycházející jména, stálice i cimbál. Letní filmová škola bude i letos hodně o hudbě

Letní filmová škola Letní filmová škola Libor Galia

Letní filmová škola je festival jaksepatří – vedle hlavního programu, kterým je bezesporu film a vše s ním spojené, dojde také letos v malebném prostředí Slovácka na hudbu. Vedle hudebníků, kteří rozezvučí sekci němých filmů v hlavním hradišťském sále, bude v průběhu filmovky možné zastihnout také pár jiných v regulérním koncertním setu v klubu či na náměstí. Dojde pochopitelně i na tradiční cimbálovku, která zahřeje dennodenně u srdce jak návštěvníky, tak náhodné kolemdjoucí a místní.

44. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti začíná už v pátek, kdy do Klubu Mír zavítají folkoví Longital. Tento koncert, stejně jako všechny další v klubovém prostředí, vyjdou držitele akreditací na polovinu. Vystoupení Davida Kollera, který festival v sobotu na náměstí „zahájí”, a Barbory Polákové, která naopak školu symbolicky týden na to uzavře, budou volně přístupné. Z alternativněji laděných koncertů nelze opomenout návštěvu Dálavy, americké dvojice, která netradičně přistupuje k moravským lidovým písním a která Míru zahraje v neděli 29. července. Den poté se zde schová orcherstr okolo Kittchena, tedy sporadicky vystupující Zvíře jménem podzim. Z dalšího programu, za nimž dramaturgicky stojí Václav Havelka (s nimž jsme si mj. loni povídali ohledně hudby na LFŠ), zmiňme už jen Katarzii (31. 7.), Muchu (1. 8.) anebo Pris (2. 8.) a odkažme na kompletní přehled hudebního programu.

V úplnosti k pestrobarevnému programu se nabízí vydat džunglí stránek festivalu. Víno, film a zpěv. Plnými doušky!

44. Letní filmová škola, Uherské Hradiště – různá místa, 27. 7.–5. 8. 2018

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.