Temní melancholici ba:zel debutují, poslechněte si celé album

Temní melancholici ba:zel debutují, poslechněte si celé album

 Na začátek tohoto týdne bylo dobré se těšit hned z několika důvodů. Nejen že začalo léto, ale navíc vyšla velmi vyhlížená deska dvojice ba:zel. Takže až vás omrzí slunce, voda a zmrzliny a budete chtít sáhnout po něčem temnějším, přímo se nabízí dlouhohrající debut Eye draw​(​s) the line.

Ewelina Chiu a Daniel Vlček představují osm skladeb melancholického nočněmůrového ladění, které by se daly charakterizovat jako nightmare electropop. Nepřehlédnutelným prvkem v tvorbě dua je využití příčné flétny.

„Na straně jedné kradmé a subtilní klavírní variace prolínající se se švitořením příčné flétny a zastřešené étericky mrazivým, a přesto jaksi dětsky ševelícím ženským hlasem, na straně druhé soustava mašinek, zahalující křehké kompozice do znepokojivě zborceného a temného elektronického zaklínání,“ napsali jsme o nich v rubrice Czech it.

Na ba:zel jsme ovšem zaostřili také v Echolokátoru a nové album bude mít své místo i v některém z blízkých Bedekrů.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.