V zahradě lidské duše. Moonshye vydává debut Curtain of the Moon

V zahradě lidské duše. Moonshye vydává debut Curtain of the Moon

Curtain of the Moon, to jsou ptáci, noc, vesmír, voda, vítr v zahradě lidské duše, říká zpěvačka a písničkářka ke svému debutu. Po toulkách a buskingu na sever od Česka se Moonshye vrátila do rodných Beskyd, debutové album vydala v první den roku u brněnského labelu Rustical Records.

„Ve svých písních hledám krásu lidské duše prostřednictvím symbolů z přírody. Snažím se zachytit její jasné i temné stránky, touhy i momenty povznesení a prozření,” nastiňuje Moonshye. To dle ní nejlépe ilustruje titulní skladba inspirovaná lunou, jež jí učarovala proměnlivostí, schováváním své krásy. 

Deset různorodých písní spojují prvky world music a alternativního folku. Kromě tradiční kytary, Moonshye vystupuje také s array mbirou či charangem. Na své první album přizvala Pavla Šmída, který je zároveň producentem, Joannu Szczęsnowicz anebo Vladimíra Prouzu. Curtain of the Moon je k dispozici všude tam, kde jste zvyklí.

Vedle Billow anebo Plum Dumplings, coby jedna z výherkyní konkurzu Hradeckého slunovratu má v létě vystoupit v Hradci na Moravicí a na dalších, spřízněných festivalech. Mezitím si poslechněte, jak jedna skladba z právě vydaného debutu zní živě.

„Píseň Garden je o hledání skrytosti – toho, co nevidíme,” dodává a odkazuje tím k měsíci, ústřednímu průvodci Moonshye. „Duše je jako rozmanitá zahrada, po které se můžete procházet, ale také se v ní ztratit. A někdy v té tajuplné zahradě objevíte něco, co vás překvapí.”

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.