Videotip: Kyšperského Přesličky doprovází hravý tanec se smrtí

Martin E. Kyšperský je na poli české alternativní scény známý coby hlava skupiny Květy, jeho záběr je však širší. Konceptuální album Vlakem, jehož základ vznikl během jedné cesty z Prahy domů, je zatím posledním produktem brněnského hudebníka – hodinová cesta plná netradičních zvuků byla vydána na konci loňského roku.

Pochází z něj také skladba Přesličky, která patřičně představuje blízkost druhého sólového alba k elektronice. Přesličky jsou efemérní, leč hravou a návykovou etudou, která spolu s klipem přivádí do alegorického světa, tam, kde žijí divočiny, s nimiž se střetává Bergmanova Sedmá pečeť.

Vlakem je pak album (recenze), na které živě dojde vzhledem k množství zapojených nástrojů a pomocných hostů jen stěží. Nadšenci a koštéři netradičních zážitků si ovšem přeci jen mohou do diáře poznamenat jednu příležitost, a to cestu na rumunský Banát. Premiéra a zároveň derniéra proběhne ke konci srpna, když se pojede na kultovní festival poprvé právě vlakem

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.