Čekání na Tumor

Coucou Chloe, Kutná Hora Coucou Chloe, Kutná Hora Václav Mach

Berlín, Donau, Hyperreality, Praha, dokonce loňské krýpko. Prostě těch příležitostí bylo za poslední rok asi tisíc miliónů. Každopádně, teď jsem se k tomu konečně dokopal a vpálil si to i s youtuberským supportem.

„Do we even deserve this?“ ptají děcka v komentářích. Já myslím, že jo. Už jenom za to, že jsme přežili Priests, kterým se svou absolutní nezajímavostí vyrovnal za ty tři dny snad jen IMAABS. Švédští teenageři brečeli na pódiu, i přes autotune, vskutku přesvědčivě. „All I wanna see is 1080p but reality keeps me on 240p,“ věřím. Amnesia Scanner a DJ Earl taky spoko.

Čas vystoupení Yvese Tumora, na kterého jsem se hypoval asi rok a bylo jasné, že už kvůli tomu to nemůže dopadnout dobře, se během pátku a soboty měnil asi tak dvacetosmkrát, přičemž jsem snad někde viděl napsanou i variantu se dvěma sety v různé dny, i když levé varle bych za to do ohně nedal.

Yves Tumor, Creepy Teepee, gif: Libor Galia

„Holba, lepší než nic“ – velká pravda. Jestli to platí i u Smuteční slavnosti, to nemůžu posoudit. Jakkoliv jsou to docela fešáci, tak jim prostě denní světlo nesvědčí. Ten problém je možná jenom ve mně, ale jsem přesvědčen, že v noční sauně – aka na klubové stagei – by to bývalo fungovalo víc. Komu to venku slušelo splendidně byl Mykki Blanco: dat performance. Kitana si jaksi zapomněla naostřit vějíř.

 Princess Nokia, Creepy Teepee, gif: Libor Galia

Tma, vedro a bordel. Nemohlo to dopadnout dobře, tak to dopadlo ještě líp. Hahaha! Penetrační rachot na hranici únosnosti; vokální výbuchy agónie a totální trans; sedmý kruh pekla a purgatorio z Turína. Hmatatelné a ryzí. Díky, Seane!

Epochální konec světa, který si v ničem nezadal s Death Grips, nebo Babyfatherem. Takhle to chci vždycky. A dostal jsem to hned další den. The Empire Line. Techno, noise, plech ve stropě a koupel v potu s příchutí bohemky. Brut samozřejmě. Stoický Stadsgaard a proti němu rozběsněný Isak Hansen. Vysmátý Varg koriguje BPM a vše je v pořádku. Tom nejlepším.

Creepy Teepee 2017, Kutná Hora – Vitamína, 7.–9. 7. 2017

Creepy Teepee, foto Václav Mach Creepy Teepeefoto: Václav Mach

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.