Echolokátor: Narcotic Fields – Home

Druhý listopadový Echolokátor ctí podzimní atmosféru brzkého stmívání a dlouhých chladných nocí, které evokují nějaké nejasné nebezpečí, To je ale tak lákavé, že nezbývá, než se do něho ponořit až po uši. Výběr totiž padl na brněnské (dřív olomoucké) Narcotic Fields.

Echolokátor: Empress Of – Standard

Utlačované mládí vpřed. Empress Of je alias mladičké Lorely Rodriguezové, která v půli září vydala debut jednoduše pojmenovaný Me. Své já vyhledala během pobytu v Mexiku, v ústraní civilizace se konfrontovala s nejistotami a výsledkem je barvitý ohňostroj, osobitý pop alternativního střihu, který vám nejspíš v kavárenských či fastfoodových franšízách nepustí.

Echolokátor: Darren Eve & Nikos Mistakidis – Say What You Want

Angličan Darren Eve už se, zdá se, natrvalo usadil v Šumperku a pod úpatím Jeseníků se rozhoupal k poměrně workoholické hudební aktivitě. Své místo v Echolokátoru si vydobyla skladba Say What You Want, která je ze všech písní na novince Darren Eve & Nikos Mistakidis nejšpinavější a nejintenzivnější. Hustý oblak namodralého cigaretového kouře prořezává garážově kalná bluesrocková úderka, která dává vzpomenout na reinkarnaci tohoto žánru během silné revival vlny z počátku milénia.

Echolokátor: Aurora – Murder Song (5, 4, 3, 2, 1)

Někdo se dobře poslouchá, na někoho se dobře dívá. Aurora dovede zastat oboje. Má uhrančivý hlas, který bez problému zvládne utáhnout celou skladbu a nedovolí vám odejít. A taky je výborná herečka/výrazová tanečnice, v klipech z ní nespustíte oči. Hlavně Murder Song (5, 4, 3, 2, 1) je toho důkazem. Každý pohyb i každý záchvěv hlasu tady má smysl, buduje těžkou atmosféru a rozechvívá motýly.

Echolokátor: Bulp – Dune

Jedno z nejčerstvějších jmen slovenské elektronické scény sa volá Bulp. S nadějemi představovaný Samo Štefanec vydal před nedávnem u Deadred Records a Starcastic Records EP Endian, pětipísňový, napůl zpívaný debut plný pestrých elektronických forem a pulsující mnoha náladami (tanečními i downtempovými, v náznacích též nu-jazzovými, triphopovými).

Echolokátor: Prurient – Dragonflies to Sew You Up

Dominic Fernow není na noisové scéně žádným nováčkem. Pod monikerem Prurient vydává svou experimentální hudbu již téměř dvacet let a znát jej můžete také jako člena Cold Cave či z vlastních projektů Vatican Shadow nebo Christian Cosmos. Jeho aktuální deska Frozen Niagara Falls vyšla na převážně metalovém labelu Profound Lore Records (Agalloch, Pallbearer, Yob) letos na jaře a od té doby již jistě stihla poslat do křemíkového nebe nejeden reproduktor.

Echolokátor: Rimbaud (Jacaszek, Budzyński, Trzaska) – Ja to ktoś inny

Ne každému básníkovi se povede, aby byl čten i bez donucení vzdělávacích ústavů a aby byl navíc nesmrtelnou inspirací dalším umělcům. Jean Arthur Rimbaud to ale má v kapse. A projekt polských hudebníků Michała Jacaszka, Tomasze Budzyńského a Mikołaje Trzasky je mnohem víc než jen zhudebnění veršů. Seznamte se s nadčasovou, resp. mimočasovou nahrávkou. Ukázkou z ní je schizofrenní skladba Ja to ktoś inny .

Echolokátor: Subject Lost – Insanity Is How Lost You Are

Subject Lost se mění a proklamované náznaky před deskou Nemesis se s prvním singlem podtrhují. Vítejte v jeho novém hudebním světě, kde zbytky struktur ustupují zacyklené a zcela abstraktní pocitomalbě a kde vesmír je mnohem blíže, než si myslíme.

Echolokátor: Coals – Weightless

Katovický OFF Festival každoročně představí početnou řádku domácích alternativních želízek. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Ze všech polských klubových nadějí se mi do paměti nejvíce vryli Coals.

Echolokátor: Rabit - Pandemic

Nezávislý label Tri Angle Records si za pět let existence stihl na poli alternativní hudby vybudovat slušné renomé díky své schopnosti vydávat žánr definující, sofistikovanou elektroniku vysoké kvality. Letos na jaře rozšířil portfolio o dva umělce, vycházející z londýnského grime - Texasany Lotic a Rabit.

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.