Ostře sledované songy: Dalekko – Stroje

Tklivý pop s poetickým názvem, který upoutá jak netypickým příslovečným zvoláním, tak zdvojeným písmenem. Dalekko jsou dvojice, živě nabývající hutnějších, apokalyptičtějších rozměrů. Pavel Sajner a Džian Baban se potkali v pravý čas a svůj debut Neběžel jsem tudy? vydali na počátku roku.

Ostře sledované songy: Julinko – Cliffs

Julinko je tajemné české duo, o kterém se toho zatím mnoho neví. Teprve včera zveřejnilo svou debutovou desku Hidden Omens, dosud nefunguje na žádných sociálních sítích, dosud se o něm nikdo nezmiňoval. Jisté je tak jen to, že vzešlo z pražských zákoutí.

Ostře sledované songy: Ladě – Tma stéká do kaluží (hold Mišíkovi)

Ladě jsou svým způsobem stále skrývající se perlou v hutné, sazemi pošramocené Opavě. Vladimíru Mišíkovi se (jako v poslední době několika dalším) dostalo pocty formou alba, které připomene nadčasovost a představí nastalou proměnu.

Ostře sledované songy: Laura Marling - Short Movie

Vypadá to, že se letos s osobitými písničkářkami „roztrhl pytel“. A zatímco poslední léta tomuto žánru vévodili převážně muži, letos se síly vyrovnávají. Je pravdou, že Sufjan Stevens přišel s „folkovou deskou desetiletí“ a Father John Misty předvedl také brilantní dílo...

Ostře sledované songy: LoneLady – Bunkerpop

Na kontě už má tedy sice dvě alba a tenhle klip je nějaký ten měsíc starý, ale stále to vnímáme jako čerstvý vítr z Manchesteru. Vybavíte si ty industriální kulisy a Joy Division, že? Přičtěte k tomu St. Vincent.

Ostře sledované songy: JAAA! – Arsenio

Polští Napszyklat mají pauzu, je čas na sólové projekty. Elektroničtí JAAA! jsou na druhém singlu zvukově temní, drásaví, zatěžkaní ztrápeným falzetem a v mnohém připomínají ponurý glitchový svět tříštěných beatů, který vytváří třeba Baths.

Ostře sledované songy: Space Love – Future

Že je někdy méně více platí u Space Love jen v rozlišení jejich vizuálního doprovodu. 480 pixelů vesmírných pazvuků, my TV ain't no HD – that's to real, hlavu motající 2D grafika, retro eklektismus jaksepatří.

Ostře sledované songy: Vac da Hawk – City Fox On Acid

Václav Havelka nemá svých hudebních bokovek dost. Po elektronickém kubismu Were Mute a kříšení českého undergroundu U nás v garáži se nově představuje čistě sólově, v hudební meditaci a atmosférické ambientní abstrakci.

Ostře sledované songy: Děti mezi reprákama – Co s malým Adámkem

„Při každý otázce /slabika váží jak cihla,“ zpívá Dominik Zezula, jedna polovina post-hudby (toho času v tvůrčí pauze) ve svém novém projektu Děti mezi reprákama. Na singlu Co s malým Adámkem se podílí taky kytarista David Zeman (Kalle, Nod Nod).

Ostře sledované songy: Ludovik Material – Model Generation

Ludovik Material, enfants terribles slovinských klubů, kombinují elektroniku s přímočarou kytarovou dravostí a plní zloby, oddaní punkovým ideálům, burcují proti společenské apatii.

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.