Echolokátor: Červen – Oktavín 3

Echolokátor: Červen – Oktavín 3

Své první dvě skladby sice vypustili (příznačně) již v červnu a koncertů už taktéž stihli odehrát dostatek, tudíž povědomí o nich nechybí, jelikož jich však v nejbližších dnech bude plná Morava (zde a zde), rozhodli jsme na ně zamířit náš Echolokátor a povědomí ještě trochu více utužit.

Červen, to jsou dva kamarádi úzce napojení na Landmine Alert, kteří s kytarou a bicími splétají instrumentální mathrockové rovnice plné neznámých a nečekaných proměnných. Jejich osobitý manifest té nejminimalističtější mathrockové sestavy, a přesto hutný, zvukově krásně neučesaný a špinavý, odkrývá hned první skladba Oktavín 3. Přesně jak si to math-rock žádá, Červen nespoutaně a s ráznými přechody mění motivy, rytmiku, intenzitu, nálady. Sotva se jedna struktura začne nadechovat, vzápětí ji vystřídá druhá, sotva se člověk sžije s aktuální melodií a začne si přikyvovat, utne ji melodie jiná. Máš nárok okusit, ale nikoliv se nabažit. Nabažíme tě totiž smrští nápadů, kterou ti v těch čtyřech minutách naservírujeme.

Při poslechu Červnu je to jako na houpačce, kdy se ale už nikdy nevrátíte do bodu předchozího zhoupnutí, ale pokaždé se ocitnete v jiné hladině. Obavy z rozháranosti jsou přitom plané, tihle kluci mají své výpočty pevně v rukách a ví, jak přes všechna naskládaná x a y udržet řád a za rovnítko položit hitovou mathrockovou nálož, které ani ti největší odpůrci matematiky neodolají.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.