Echolokátor: Empress Of – Standard

Echolokátor: Empress Of – Standard

Utlačované mládí vpřed.

Empress Of je alias mladičké Lorely Rodriguezové, která v půli září vydala debut jednoduše pojmenovaný Me.

Své já vyhledala během pobytu v Mexiku, v ústraní civilizace se konfrontovala s nejistotami a výsledkem je barvitý ohňostroj, osobitý pop alternativního střihu, který vám nejspíš v kavárenských či fastfoodových franšízách nepustí. „Míjela jsem rodiny na okrajích silnice, za pár pencí prodávající dříví k podpalu, zatímco pár týdnů nazpět jsem si já kupovala v New Yorku kávu za 4 dolary,” vypráví zpěvačka a producentka v jedné osobě k okolnostem skladby Standard, v níž sveřepě zpívá „I’ve been living below the standard / While you struggle being home and bored / Am I an addict or am I a reject / You always keep me coming back for more”. A její refrény jsou jenom nakažlivější, a přeci kousavé, přestože Empress Of bojuje sama se sebou, odvaha jí ve výsledku nechybí.

Jako další argument může působit How Do You Do It s lakonickým a úsměvným textem, povýšeným béčkovým klipem. Příběh ulice a odhodlání o deseti skladbách, přičemž každá jedna je vyřezaná jako drahý kámen, pyšnící se oslnivým třpytem ze všech zorných úhlů. Někdo slyší Grimes, jiný FKA twigs anebo sZa, ona samotná odpovídá na zařazení odevzdaně „Me”.

Ve čtvrtek 5. listopadu zahraje s Purity Ring v Praze.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.