Echolokátor: moin moin – Sun and moon

Echolokátor: moin moin – Sun and moon

Lo-fi písničkářům jsme fandili vždycky. V zimě nás ale tahle pokojíčková poetika přitahuje ještě víc, takže nové EP ostravské písničkářky, která si říká moin moin, nám přišlo akorát vhod. Dvoupísňová novinka Dawn se na bandcampu objevila teprve včera. Rozhodnout se, jestli do Echolokátoru vybrat Sun and moon, nebo Mother, nebylo vůbec lehké. Nakonec asi zvítězilo momentální rozpoložení.

Magdaléna si hodně nechává záležet na tom, aby byla obklopena inspirativním prostředím. Ještě nedávno to byl ateliér v zapadlé rybářské vesničce na Islandu, momentálně je to „jen“ Český Krumlov plný pohádkových zákoutí. Courat se po venku, nasávat atmosféru, zahloubat se do sebe… a pak to rychle přetavit v umění (v případě moin moin klidně i výtvarné).

Skladba Sun and moon má ale ještě jeden inspirační zdroj, a to grónskou pohádku a slunci a měsíci. Extrahujíc kousky severské mytologie je moin moin smutnější a intenzivnější než kdy předtím. Její hlas si navíc ještě nikdy s kytarou tak netykal ve vzájemné melancholii.

Jestli se vám taková hudba zamlouvá, můžete Magdaléninu romantickou duši potěšit třeba tím, že jí přispějete na velký plán – vlakové turné po Evropě.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.