Echolokátor: Psychedelický flákač na odstřel – Turn Black

Echolokátor: Psychedelický flákač na odstřel – Turn Black

Nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že českobudějovickou scénu dělá Naab. Label, který se stará o releasy většiny tamějších zajímavých kapel a o klubový život, nyní oživuje formaci, jež už se zdála být předurčena jen pro pár fajnšmekrů.

V soutěži o nejpodivnější název kapely by mohli soutěžit třeba s Neřvi mi do ucha. A jak už je pravidlem, za jmény, z nichž zdánlivě srší recese, se schovává hudba, z níž srší pozoruhodnost. Psychedelický flákač na odstřel si dobrých patnáct let hrál pro pár kamarádů a nahodilých návštěvníků klubů, neopíral se o žádnou nahrávku či relevantní informace na síti. S koncem dubna se vše mění. A v člověku nezvratitelně vyvstává otázka, jak něco takto poměrně ojedinělého mohlo žít tak dlouho bez většího povšimnutí.

Sedm studiových skladeb v sobě skrývá zasněné lo-fi vybrnkávání drogových dálav, dřevité blues, ale i noisové, téměř hardcorové pasáže – pro ovečky Naabu tak typické. Jak manifestuje skladba Turn Black, s bizarností a narkotickou atmosférou se tu pracuje tak, aby se protla v omamné introspektivní reflexi, jež umně nachází hranici mezi přitažlivou imaginací a nestravitelnou groteskností. Vše poslouchejte na Bandzone.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.