Za svého života přehlížený písničkář si prošel všemi druhy pekla od alkoholismu přes drogovou závislost a bipolární poruchu až po ztrátu dlouhodobé paměti způsobenou šokovou inzulinoterapií. Přesto přeze všechno dokázal skládat uhrančivé country a po právu patří mezi stěžejní postavy žánru.

Před pár dny proklamoval kytarista Jonny Greenwood v rozhovoru na ruské rádiové stanici chystané album a následnou tour Radiohead.

Krautrock-noise-east bloc psychedelic, tak zní vlastní žánrové vymezení na stránkách českého unikátu B4, který mimo jiné získal za album Didaktik Nation Legendary Rock cenu Vinyla. Jedna z nejosobitějších kapel u nás nyní do světa vysílá nové dílo pod hlavičkou labelu Polí5, taktéž mimo jiné ověnčeného Vinylou.

Česká post-metalová legenda bohužel díky tragédii ukončila svou činnost v roce 2011, ale její unikátní drásající riffy, polohy měnící vokál a samplované sekvence z filmů Františka Vláčila žijí dál. Nikdy nepřekonaný kult alternativní scény a Mondo jako její výkladní skříň.

V aktuální epizodě svého pořadu The Pharmacy, vysílaného na rádiu Beats 1, vyjádřil Dr. Dre touhu vyrazit na turné po Evropě, kde za svou třicetiletou kariéru ještě nikdy nehrál v plné polní. Prý je to jeden z jeho snů, ke kterému by rád přizval Kendricka Lamara, Eminema a hosta zmiňované epizody – Snoop Dogga.

Gotická diva a královna chmurných melodií Chelsea Joy Wolfe nespadá svou tvorbou striktně do metalového žánru, nicméně její unikátní forma temného umění jí získala přízeň vně i uvnitř metalové komunity.

Po včerejším industriálním ataku trochu zvolníme a zasníme se. Tentokrát doporučujeme indie-pop z britských ostrovů v čele s konejšivým vokálem Alasdaira MacLeana. Move emptily through Holloway, rozednívá se a cesta Londýnem je zahalena mlžným oparem. Forget my face, I won’t be back, toužebně zavíráš oči. I don’t know if I am really here at all, naříkající vítr ti čechrá vlasy a noc mizí v zapomnění.

Je tomu pouze pár týdnů, kdy se v naší pravidelné rubrice Echolokátor objevil Subject Lost a jeho singl Insanity Is How Lost You Are s videoklipem z pražské náplavky, a už je tady deska. Nemesis, jak zní její název, vychází s téměř dvouměsíčním předstihem a jedná se o drone-ambientní výlet ke hvězdám.

Experimentální superbehemot ve složení Mike IX Williams (Eyehategod), Scott Kelly (Neurosis), Bruce Lamont (Yakuza) a Sanford Parker (Minsk) chystá na příští týden vydání nové desky, a tak je ideální čas zavzpomínat na industriální vraždu zvukovodů z jejich před-debutové dílny nebo si v případě nedočkavosti ukrátit život ochutnávkou z nové desky. Elektronikcké beaty, zkreslená kytara a hesla o zkaženosti dnešního světa. Moderní metal v syrové podobě bez kompromisů.

Letošní ročník polského festivalu Unsound je již v plném proudu, ale hned z počátku se nevyhnul komplikacím. Na poslední chvíli museli organizátoři měnit program, respektive místa konání, neboť jim kostely Sv. Kateřiny a Sv. Petra a Pavla zrušily přislíbené prostory. Proč? Inu, do jednoho z kostelů byl doručen dopis se zprávou o propagaci satana ze strany organizátorů.

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.