Creepy Teepee 2016 obnovuje víru v lidstvo našlapaným line-upem

Babyfather, Donaufestival 2016 Babyfather, Donaufestival 2016 Libor Galia

„Posledních 20 lístů! Ber teď, nebo naříkej později,“ hlásí facebookový post na eventu letošního, v pořadí již osmého ročníku festivalu současné nezávislé hudby Creepy Teepee. Ten se již tradičně bude konat v Kutné Hoře a to druhý červencový víkend (8.–10. 7.). Opět jej má na starost DIY kolektiv A.M.180 a opět je na co se těšit.

Tak například poprvé v ČR zahraje loňský objev labelu Tri Angle – Rabit. Producent na pomezí industrialu a grimeu, jehož loňské EP Baptizmrespektive LP Communion odpálilo nejeden soundsystem. Destrukci mozku bílým stroboskopem a nohy zalité betonem pak nabídne Dean Blunt se svým projektem Babyfather, jehož koncert z Donaufestivalu vstřebávám doteď.

Nebude to ovšem pouze o elektronice. Dorazí post-punkoví bordeláři Destruction Unit z labelu Sacred Bones či blackové screamo Old Soul, jenž si před dvěma lety rozdělilo LP s plzeňskými ██████. Jedním z vrcholů bude rozhodně vystoupení experimentátora Camerona Stallonese aka Sun Araw. Echo na reggae vokálech funguje jako zapalovač na čerstvě ubalený joint v podobě samplovaných smyček. Retro-futuro-trip.

Mezi dalšími jmény se objevjí také GAIKA, ABRA (ostřili jsme na ní v Echolokátoru), Zora Jones, Yves Tumor nebo Damien Jurado.
Kompletní přehled vystupujících, zbývajících lístků a dalších informací najdete na již zmiňované facebookové události.

Creepy Teepee 2016, Kutná Hora – Vitamína, 8.–10. 7. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.