Data, kvantifikace, algoritmy. Elevate 2017 se optá, kdo rozhoduje

Jenny Hval, Praha Jenny Hval, Praha Matěj Hošek

Big Data, Quantification a Algorithms jsou stěžejními tématy letošního ročníku rakouského festivalu Elevate. Podobně jako Donaufestival, se také Elevate od letoška odehrává na jaře a kromě podobně laděné hudební dramaturgie – reflektující to ohlušující, přitom to nejtišší, co se na současné elektronické scéně šustne –, se na Elevate bude ještě diskutovat. Absolutní přehled korporací a tajných služeb a úsvit Konce civilizace, enormní sběr dat a obecně témata spjatá s termínem post-pravda bude reflektovat dvanáctý ročník intermediálního festivalu v Štýrském Hradci na začátku března.

Obsáhlé diskusní panely, které probíhají přes den, přes večery završují hudební vystoupení. Souvislost mezi tématy, které reflektují přednášející jako jsou Evgeny Morozov, Renata Avila či Julia Reda, na pódiu ztělesní například norská avangardní umělkyně Jenny Hval. Politický pop, který je zároveň bytostně intimní, představuje její aktuální album Blood Bitch, na němž v určitou chvíli akcentuje zvláštní atmosféru dnešní doby, v níž je nemožné získat pocit soudržnosti a jednoznačného smyslu jakéhokoliv příběhu. 

V programu září také Juan Atkins, jeden ze zakladatelů detroitského techna (spjatý s pseudonymy jako Model 500 či Cyotron), Stephen O'Mallley, známý coby předák mistrů uhrančivé atmosféry Sun O))), anebo Lorenzo Senni, který před nedávnem se svým atypickým pojetím trancu debutoval na Warp Records. Po pár letech se do rakouského Hradce vrátí též elektronický mág Jon Hopkins, který poslední album Opalescent vydal loni v létě, leč na Elevate tentokrát půjde spíš o DJ set. Svou, v lecčem zajímavou stage, která je zběžně představena zde, nabídne i Red Bull Music Academy. 

Máte-li nejasno, kdo rozhoduje o vašem směru, nabádáme alou do Hradce. Kompletní informace a přehled o možnostech vstupenek nabízí webové stránky festivalu.

Elevate 2017, Štýrský Hradec (Graz) – Rakousko, 1.–5. 3. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.