Klinika 451 Klinika 451

Dokument Klinika města podkresluje hudba Lightning Glove

K deseti dnům, které otřásly Žižkovem, se vrací televizní pořad Nedej se. Ten mapuje kontroverzní prosincové události a přibližuje okolnosti vývoje Autonomního sociálního centra KLINIKA v někdejší lékařské budově na adrese Jeseniova 60.

Během deseti dní se z bývalého útočitě narkomanů a postrachu okolí podařilo vybudovat fungující sociálně kulturní prostor, na jehož chodu se podíleli jak místní, tak aktivisté. Neobyčejná a doposud nevídaná synergie vdechla na tu dobu tomuto místu nový život,“ uvádí se v anotaci půlhodinového dokumentu. O hudební podkres se investigativnímu snímku postarali apokalyptičtí utopisté Lightning Glove, zastoupení Dizzcockem. „Úřady a policie však existenci Kliniky z různých důvodů ukončily. Aktivisté se ale nevzdávají. Věří, že projekt Klinika může být prvním z kroků k uzdravení celého města.

Program projektu Klinika 451 si lze přečíst zde. Na podporu Kliniky mj. vystoupili v Brně Schwarzprior.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.