Echoes rozproudí jaro, Christiana Löfflera doprovodí ba:zel

Christian Löffler Christian Löffler

Průběžný festival elektronické hudby Echoes zná jméno, s nimž otevře jaro. Německý producent a výtvarník Christian Löffler na Flédě představí své nové album Mare, na němž jej doprovází zpěvačka Mohna. V Brně všestranného tvůrce doprovodí ba:zel a další DJs. Příslibem je opět působivá audiovizuální show.

„Základem Löfflerových skladeb je deep house, do něhož začleňuje a vrství zvuky přírody a ozvláštňuje je prvky jazzu, indie rocku a vážné hudby. Výsledná kombinace melancholie a euforie v živých vystoupeních ústí do zřetelných vrcholů,” uvádí pořadatelé k hudebníkovi, který se dříve představil také na pražském Spectaculare. Na Flédě Löffler představí své druhé album, které vzniklo na pobřeží Baltského moře.

„Po vytvoření základního rámce alba se uchýlil na samotu do malé dřevěné chaty u moře jen se skromným technickým vybavením pro produkci hudby a nahrávání přírodních ruchů,” uvádí Fléda k albu, které ve výsledku obsahuje na sedmnáct skladeb. „Mám obrovskou sbírku nahrávek. Jsem téměř každý den venku, nahrávám zvuky a fotím. Hlavně fotím, ale vždy mám s sebou i audio záznamník pro případ, že budu chtít zachytit nějaký krásný zvuk nebo okamžik,“ dodává ke své tvůrčí metodě sám Löffler.

Na Flédě navíc vycházející naději elektronické scény doprovodí ba:zel, tedy našinci, kteří s ním vytváří ideální kombinaci. Ti před pár dny vydali album remixů, na které přispěli Dizzcock, Martin Tvrdý tvrdý alias Bonus či Mary C. O jejich debutu, umístěnému v seznamu toho nejlepšího, co u nás loni vzniklo, říkáme následovné: „Nightmare pop s klávesami, samply a občas i příčnou flétnou si libuje v temné estetice a staví na specifickém vokálu zpěvačky Eweliny, rusalkovsky lákajícím do chladných jezerních vod. Ba:zel jsou soundtrackem k bloudění zamlženými lesy, zšeřelými ulicemi i zaprášenými kouty vlastní mysli.” Mrazivá melancholie, z které tu a tam vyšlehne záblesk světla a radosti.

Christian Löffler + ba:zel, Brno – Fléda, 7. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.