Eurotrialog Mikulov zakončí prázdniny coby pocta Už jsme doma

Už jsme doma Bar a muzem Už jsme doma Bar a muzem

V jižním cípu republiky se také letos bude avantgardně skotačit. Jestliže loňský, šestnáctý ročník byl věnován památce Lou Reeda, tentokrát se sedmnáctým pokračováním se festival obrátí zpátky na české tvůrce. Oslavencem se totiž stane skupina Už jsme doma, která zde završí 30 let existence souboru, přičemž hrát se bude také kousky legendárních FPB.

Mikulov? Tam je rozkoš hrát,“ říká Miroslav Wanek z Už jsme doma. „Festival nepopulární hudby je podle něj příznačný tím, že člověk může jít na cokoli, i když to nezná, a v devětadevadesáti procentech se nezklame,“ dodává vzápětí Romek Hanzlík, v jedné osobě organizátor Eurotrialogu a někdejší spolupracovník skupiny. Právě Už jsme doma přitom bude věnován celý páteční večer (hosté oslavenců čítají např. znovuobnovenou skupinu Dunaj, Tornado Lue či Petra Vášu), přičemž ten následující pak udeří mladší generace (Mucha, Nylon Jail, Metronome Blues či Kieslowski).

K hlavnímu místu pořádání – amfiteátru –, přitom letos přibudou další místa, druhá plnohodnotná scéna vyroste v podobu velkostanu. Festival slibuje Mikulov zpestřit doprovodnými akcemi i na jiných zajímavých místech města.

Eurotrialog 2015, Mikulov – různá místa, 28.–29. 8. 15

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.