Expozice nové hudby startuje již dnes

Expozice nové hudby, foto Petr Francán Expozice nové hudbyfoto: Petr Francán

Bezmála týdenní festival vzkvétající neordinerní hudby zasáhne Brno, letos již po šestadvacáté. Struny se rozezvučí o sedmé v Besedním domě, utichnou v neděli v Botanické zahradě Mendelovy univerzity.

26. ročník Expozice nové hudby se uskuteční v letním termínu, a to nám umožní setkávání se soudobou hudbou též v netradičním prostředí mimo koncertní sál. Ve spolupráci s Domem umění v rámci projektu Sochy v ulicích připravujeme 13 zvukových instalací světových skladatelů ve třinácti brněnských zahradách,“ představuje zavedený festival za organizátory Viktor Pantůček. „Protipólem pak bude výstava výtvarníků, kteří pracují se zvukem, připravovaná ve spolupráci s Moravskou galerií. Dramaturgie festivalu se bude věnovat číslu 13, tedy náhodě i nehodě, neštěstí i štěstí, mystice i numerologii. Prostor bude věnován bizarnímu a především excentrickému hudebnímu projevu, tak jak jej známe z díla Mauricia Kagela, Johna Zorna, Toma Johnsona, představitelů volné improvizace, ale též v tvorbě klasiků Györgye Ligetiho, Luciana Beria či Giacinta Scelsiho.

Úvodní středeční koncert bude opět patřit Filharmonii Brno, která se představí ve složení salonního orchestru tvorbou Mauricia Kagela, Johna Zorna a Rudolfa Komorouse.

Kompletní program a přehled vstupného naleznete na stránkách festivalu.

Expozice nové hudby, Brno - různá místa, 12. - 16. 6. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.