Flédu čeká dobrá sezona, vyhlíží Rone, Maxe Coopera či Lanegana

Flédu čeká dobrá sezona, vyhlíží Rone, Maxe Coopera či Lanegana

Fléda se poslední dobou, nejméně však uplynulou sezonou, pyšní vyváženým programem, který Brnu nabízí hvězdy světového formátu. Letos klub – zaměřující se na současnou alternativní hudbu, experimentální DIY projekty i klubové DJ performance a velká jména světové taneční scény – navazuje a slibuje rozvinout všechny své dramaturgické linie.

V programu je výraznou měrou věnována pozornost seriálu Echoes. „V jarní části jsme se soustředili na minimalistické tendence v elektronické hudbě. Podzimní Echoes zviditelňují fenomén inteligentní taneční hudby a její snahu propojovat různé druhy umění,“ uvádí dramaturgyně klubu Fléda Marie Butula Cichá. Nejvýraznějším jménem se má na podzim stát Rone, který na Flédu přiveze nové album Mirapolis a „představí osobitý zvukový vesmír s jeho uhrančivou vizualitou.” Následovat bude v listopadu Max Cooper s audiovizuální show MESH live.

Z jiného soudku ale podobně uhrančivě se rozezvučí i baryton Marka Lanegana, který také letos Česku představí své další album. Novinku Resurgam, která představuje fúzi folku, rocku, elektroniky a blues představí písničkář Fink. Dále se představí energické a humorné pojetí rocku Royal Republic anebo naši oblíbenci Sleep Party People, mrazivé kytary, přeludné vize, které zprostředkovávají ideální soundtrack k podzimním dnům.

Výraznou měrou dojde samozřejmě i na hip hop. „Na loňské podzimní vystoupení Zebra Katze naváže show brooklynského queer rappera Cakes Da Killa, zatímco překvapivý úkaz ruské raveové scény Little Big připomene Flédě divokou jarní performance estonského podivína Tommyho Cashe,” uvádí Fléda a shrnuje tak jasně styčné body ve svém programu.

Z české scény vyniká v programu Flédy třeba superskupina Zvíře jménem podzim, navrátivší minus123minut anebo stále opracovávaný klenot Zrní. Sezona bude symbolicky odstartována premiérou Cakes Da Killa, který na Flédě zahraje již 13. září. Kompletní přehled nabízí stránky klubu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.