GenotPresents#4 – jedinečnost abstraktní elektroniky

Genot Presents #1, Praha Invalidovna Genot Presents #1, Praha Invalidovna foto: Libor Galia

Představovat to nejvýraznější ze současné abstraktní elektronické hudby v neobvyklých kontextech. Snaha kolektivu Genot Center realizovaná skrz koncertní sérii GenotPresents spěje ke čtvrté edici a svému předsevzetí opět nepochybně dostane.

Červencový večer v divadle Archa nabídne hned dva křty nových desek. Tím prvním budiž egyptský producent Rami Abadir (ABADIR) s fascinujícím releasem Pause/Stutter/Uh/Repeat, zkoumajícím komplexnost lidského hlasu skrz glitche a ambientní zvuky. Součástí alba je i několik remixů včetně nejhezčí písničky kterou letos uslyšíte od samotného ZULIhoO jeden z remixů se postaral také obávaný ničitel klubů Roland Nagy alias Fausto Mercier kombinující sound art a klubové extrémy, kterými vyzve k tanci společně s DJs Gin&Platonic.

„Spolupráce a vůbec koexistence nám funguje organicky. Ondřejovi s Wimem vděčíme za mnohé – jejich aktivity a přístup k věci pro nás zůstávají zásadní inspirací a referenčním bodem,” komentoval Martin Stündl před časem v našem rozhovoru souznění právě s Genot Center. Není tedy překvapením, že kromě již zmíněného DJ setu uvede G&P druhý křest večera – chystané debutové album producentky Ursuly Sereghy. Jak avizují pořadatelé, Ursula „vytváří tekuté kompozice protkané mikroskopickými samply, field recordings a předivem digitálně zmutovaných dechů a mizejících beatů, které vás dostanou do stavu blaženého neklidu.”

Koncerty Genot Center jsou vždy zárukou jedinečného zážitku, ať jsou v Praze, Praze v Brně (RIP) nebo třeba v Hradci. Hlavní síla však není v nevšednosti prezentované hudby, ale v nápaditosti, kontextu a detailech pro které stojí za to tam být. Singularita je blízko – ve středu 28. července 2021.

GenotPresents#4, Praha – Divadlo Archa, 28. 7. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.