Hradecký slunovrat se pyšní kvalitním programem i vlastním vínem

Hradecký slunovrat se pyšní kvalitním programem i vlastním vínem Hradecký slunovrat

Čtvrtý ročník (a sedmý díl) nevšedního hudebního festivalu v areálu pohádkového zámku Hradec nad Moravicí se letos koná na sklonku června a jeho organizátoři sestavili bohatý program – jednoznačně nejnabitější v celé historii Hradeckého Slunovratu.

V pátek se pod Bílou věží představí například vítězové žánrové ceny Anděl v kategorii Folk & Country Martina Trchová trio, klasici indie rocku Please The Trees, či elektro dvojice Killiekrankie. Trochu té sychravé melancholie zajistí Houpací koně, se svou novou a velmi povedenou desku Kde jste mý přátelé dneska v noci? a také Priessnitz, kteří zde představí loni vydané album Beztíže, kterou jsme zařadili mezi nejlepší desky minulého roku.

Sobota nabídne na scéně pod Bílou věží femi-punkovou Muchu, která zde po mateřské dovolené představí sarkastické písničky ze svého třetího alba Nána, na Slunovratu si svou koncertní premiéru odehraje i pozoruhodný projekt Zvíře jménem podzim, ve kterém se jako ve „superskupině” sešli muzikanti z hned několika výrazných a často skloňovaných alternativních kapel.

Velkým překvapením by se mělo stát vystoupení polských VOŁOSI. Živelnost world music i fantastické muzikantství je dovedlo na mezinárodní pódia a k řadě zahraničních turné. Jejich koncertní smršť posouvá hranice možností smyčcových nástrojů a vytváří tím zcela současnou a moderní hudbu. „Poprvé chceme festival více propojit se sousedním Polskem – nejen protože areál dvou hradeckých zámků leží kousek od hranice. Všichni v týmu máme velmi rádi polskou kulturu a věříme tomu, že i Poláci tu naši. Proto se v programu objeví hned několik umělců z této země a historicky první headliner Hradeckého slunovratu, který nepochází z Česka nebo Slovenska, bude právě tato skvělá polská kapela,” prozrazuje za festival Václav Müller.

Na Full Moon scéně se objeví kapela Ille, která chystá čtyři roky po svém debutu Ve tvý skříni novou desku, Katarzia zase ukáže, jak dopadl její přerod z křehké akustické sólistky v osobnost s výraznou kapelou za zády. Výjimečný koncert jistě předvedou i sporadicky vystupující Bratři Orffové a o taneční party v pozdních hodinách se postará Bonus s Mary C.

Hradecký slunovrat ukazuje, že je v programu docela dobře možné spojit folkové, rockové i popové interprety, aniž by vznikl nestravitelný chaos. Jak je dobře známo, festival není jen o hudbě. Kromě tří hudebních scén je připravena i diskuzní scéna, bohatý program pro děti, workshopy, či gastrostage názorně předvádějící, že to jde i bez všudypřítomných klobás, bramboráků, asijských nudlí. A samozřejmě nesmí chybět vlastní víno Slunovratu - speciální stejnojmenné cuvée, s line-upem na etiketě. Pokud jste se dočetli až sem, je jasné, že Hradecký slunovrat dle nás stojí opravdu za to, což dosvědčujeme i reportáží z loňského ročníku.

Hradecký slunovrat 2017, Hradec nad Moravicí – zámek, 30. 6.–1.7. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.