Jan Šrámek a Dizzcock opět udeří, site-specific výstava obklopí ze všech stran

Jan Šrámek Jan Šrámek Between the World and Me

Vizuální umělec, ilustrátor a grafik Jan Šrámek, známý i jako VJ Kolouch, stojí za vizuálem Dizzcocka, jinak též člena rodiny Lightning Glove. Šrámek nejprve vytvořil obal alba, které nedávno získalo Vinylu coby album roku, následně párkrát doprovodil živé sety Dizzcocka živě a nakonec se karta obrací. Název výstavy Between the World and Me odkazuje k literárnímu dílu amerického autora Ta-Nehisi Coatese.

Obsah výstavy se vztahuje k aktuálnímu albu Dizzcocka Elegy of Unsung Heroes,” uvádí průvodní zpráva pražského Experimentálního prostoru NoD. „Výstava rozšiřuje původně audiovizuální performance o galerijní prostředí. Téma výstavy se vztahuje k obsahu alba, jež se dotýká aktuálních sociálních a politických problémů – v případě výstavy Between the World and Me zobrazených prostřednictvím krachem zasaženého amerického města Detroit.” V Galerii NoD se rozhostí elegie neopěvovaných hrdinů a tři sta šedesáti stupňová projekce, vernisáž přitom navíc nabídne live show obou tvůrců.

Vernisáž se odehraje ve středu 16. 3. o sedmé večerní. Výstava Between the World and Me potrvá do 10. 4. 2016.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.